Do następnego meczu pozostało

Raport statystyczny z meczu Chojniczanka – Cracovia

Statystyczne podsumowanie meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski: Chojniczanka – Cracovia.

Cracovia wygrała z Chojniczanką 3:0 po dwóch bramkach Pelle van Amersfoorta i jednym trafieniu Daniela Pika. Van Amersfoort miał najwyższy wskaźnik InStat Index w tym meczu (318). W Chojniczance był to Tomasz Mikołajczak (244).

Chojniczanka oddała w środowym meczu 6 strzałów na bramkę rywala, ale żaden z nich nie był celny. Najwięcej strzałów w naszym zespole oddał Robert Ziętarski (2). Cracovia próbowała pokonać Pawła Sokoła 20 razy, a 7 strzałów było celnych. Współczynnik xG dla Chojniczanki w tym meczu to 0,97, a Cracovii 2.6. Najlepszą okazję do zdobycia bramki dla Chluby Grodu Tura miał Mateusz Bartosiak (xG – 0.56).

Posiadanie piłki w tym meczu było na korzyść Chojniczanki. Podopieczni trenera Adama Noconia utrzymywali się przy piłce przez 51% czasu gry. Na 442 wymienionych podań, 80% z nich było udanych. Dla porównania zespół gości wymienił 443 podania o 85% skuteczności. Najwięcej celnych podań w naszej drużynie zaliczył Robert Ziętarski, który na 59 podań 52 razy zagrywał precyzyjnie. W Cracovii był to Cornel Rapa (65 podań / 58 celnych).

 

Biorąc pod uwagę statystykę wygranych pojedynków, to tutaj górą również był zespół z Chojnic. Obie ekipy stoczyły 159 pojedynków z czego 55% było wygranych przez piłkarzy Chojniczanki. Najwięcej pojedynków w naszej drużynie wygrał Robert Ziętarski (16). Często w pojedynki wdawał się Michał Grobelny (21 pojedynków / 12 wygranych). W zespole trenera Michała Probierza był to Matej Rodin (9). W powietrzu skuteczniejsi byli także gospodarze (53%). Najwięcej pojedynków w powietrzu wygrał Paweł Czajkowski, Michał Grobelny i Tomasz Mikołajczak (po 3 wygrane pojedynki). W Cracovii 4 „główki” wygrał Filip Piszczek.

 

W pucharowym starciu Chojniczanka częściej wdawała się w dryblingi (31 do 29). Najaktywniejsi na tym polu byli Mateusz Klichowicz (6) i Jakub Kosecki (9).

 

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

 

 

Proudly made by