Do następnego meczu pozostało

Raport statystyczny z meczu Chojniczanka – Olimpia Grudziądz

Statystyczne podsumowanie meczu 21. kolejki eWinner 2 Ligi: Chojniczanka – Olimpia Grudziądz.

Chojniczanka po raz drugi w bieżącym sezonie pokonała Olimpię Grudziądz 3:1. Po jednej bramce w tym spotkaniu zdobyli Adam Ryczkowski, Mateusz Klichowicz i Artur Pląskowski. Przy bramkach Ryczkowskiego i Pląskowskiego asysty dołożył Klichowicz. Natomiast przy bramce Mateusza asystował Marcin Grolik.

 

Podopieczni trenera Adama Noconia oddali w ostatni piątek 13 strzałów na bramkę rywala z czego 6 było celnych. Olimpia strzelała 8 razy i tylko raz celnie. Po 3 strzały oddali Mateusz Klichowicz i Robert Ziętarski. Współczynnik xG Chojniczanki w tym spotkaniu wyniósł 3, a Olimpii 1,14.

 

Posiadanie piłki Chojniczanki w meczu z Olimpią to 61%. Chojniczanka zanotowała w tym spotkaniu 493 podania (88% celnych), a rywal – 335 podań (78% celnych). Najczęściej przy piłce był Marcin Grolik, który podawał 64 razy. Środkowy defensor wykazał się przy tym 94% skutecznością, bo tylko zagrania były niedokładne. W Olimpii najwięcej celnych podań zaliczył Szymon Jarosz (41).

W pojedynkach skuteczniejszy był zespół gości. W piątkowym meczu było ich 155 z czego Olimpia wygrała 52%. Jeszcze większa różnica była w powietrzu, gdzie na 42 pojedynki zespół z Grudziądza wygrał 64%. Indywidualnie najwięcej pojedynków stoczył Tomasz Mikołajczak. Przy naszym kapitanie zapisało się ich aż 28. Natomiast w powietrzu najaktywniejszy był Robert Obst (10). Jeden pojedynek mniej miał napastnik Chojniczanki – Szymon Skrzypczak.

 

Najlepszy wynik InStat Index w meczu Chojniczanka – Olimpia miał Mateusz Klichowicz (294).

 

źródło danych: InStat
Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by