Do następnego meczu pozostało

Raport statystyczny z meczu Znicz Pruszków – Chojniczanka

Statystyczne podsumowanie meczu 22. kolejki eWinner 2 Ligi: Znicz Pruszków – Chojniczanka.

Chojniczanka pokonała Znicza Pruszków 2:0 po bramkach Szymona Skrzypczaka i Adama Ryczkowskiego z rzutu karnego. Dla Skrzypczaka był to już 9 gol w bieżących rozgrywkach, a Ryczkowski trafił do siatki po raz 3. Swoją 11 i 12 asystę w sezonie zapisał Mateusz Klichowicz, który dograł do Skrzypczaka i wywalczył jedenastkę.

W samym meczu więcej strzałów na bramkę oddawał Znicz. Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego strzelali 13 razy z czego 2 razy do interwencji zmuszony był Paweł Sokół. Chojniczanka oddała 7 strzałów w tym 3 były celne. W środowym meczu 5 strzałów oddał Mariusz Gabrych, którego współczynnik xG wyniósł 1.1. W Chojniczance po 2 strzały oddał Mateusz Klichowicz i Adam Ryczkowski. Statystyka oczekiwanych goli opartych o jakość i liczbę oddanych strzałów czyli wspominany już współczynnik xG dla Chojniczanki wyniósł 2.1 a dla Znicza 1.58.

Posiadanie piłki było na korzyść Chojniczanki, która utrzymywała się przy niej przez 57% czasu gry. Chluba Grodu Tura wymieniła w Pruszkowie 504 podania (81% celnych), a Znicz – 408 podań (73% celnych). Najczęściej przy piłce był Robert Ziętarski, który podawał aż 75 razy notując przy tym skuteczność podań na poziomie 88%.

W środowym meczu obejrzeliśmy 171 pojedynków. Znicz wygrał 54% z nich. Indywidualnie najwięcej pojedynków ponownie stoczył nasz kapitan – Tomasz Mikołajczak (25). Liczba pojedynków w powietrzu w meczu Znicz – Chojniczanka wyniosła 46 i więcej z nich wygrał zespół gospodarzy (57%). W górne pojedynki najczęściej wdawał się Tomasz Mikołajczak (13).

Sędzia Marek Śliwa pokazał tylko jedną żółtą kartkę choć samych fauli w meczu było 31. 22 razy odgwizdywane było przewinienie graczy Znicza. Najczęściej faulowanym zawodnikiem naszej drużyny był Marcin Grolik (4).

Najwyższy wskaźnik InStat Index podobnie jak w meczu z Olimpią należy do Mateusza Klichowicza (250). Tuż za nim zdobywca drugiej bramki dla Chojniczanki – Adam Ryczkowski (243). W zespole rywala największy InStat Index uzyskał Martin Baran (228).

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by