Do następnego meczu pozostało

[RAPORT Z OBOZU] Plan pracy podczas obozu

Treningi na boisku, siłowni, sali gimnastycznej, jednostki teoretyczne oraz dwa sparingi. Tak w skrócie wygląda plan pracy podczas obozu przygotowawczego w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie-Cetniewie.

 

O pierwszych dniach obozu już informowaliśmy. Piłkarze już od przyjazdu mocno pracowali odbywając trening zarówno na boisku jak i słowni. Wtorek to przede wszystkim sparing z Odrą Opole, który zakończył się remisem 2:2. Za nami bardzo intensywna środa. Rano odbyła się jednostka treningowa na boisku sztucznym, po której
zawodnicy odbyli krótką kąpiel w morzu. Po zespołowej analizie meczu z Odrą Opole piłkarze odbyli zajęcia na sali gimnastycznej, po których udali się na basen, w celu odbycia odnowy biologicznej.
W czwartek plan jest dość standardowy. Piłkarze bedą uczestniczyli w treningach na boisku oraz siłowni, ale także wezmą udzial w pierwszej z analiz kompleksowych dotyczących gry w minionej rundzie.

Ciężko trenują także bramkarze, którzy jak każdego dnia, poza treningiem z zawonikami na boisku, odbywają treningi na siłowni lub salce judo.
Piątek i sobota to kolejne dni ze standardowym obozowym planem, czyli po śniadaniu trening na boisku, obiad, analiza, druga jednostka treningowa oraz kolacja i odnowa biologiczna. Na sam koniec pobytu nad Morzem Bałtyckim, nasza drużyna rozegra ostatni mecz sparingowy w trakcie obozu. Rywalem będzie trzecioligowa Kotwica Kołobrzeg.
Po sparingu drużyna wróci do Chojnic, a zawodnicy otrzymają jeden dzień wolnego.

Można oczywiście prawić banały odnośnie ciężkiej pracy, którą wykonuje się podczas obozów, ale tak naprawdę każdy zespół może użyć tego samego stwierdzenia. Weryfikacji podczas meczów ligowych podlega jakość i celowość wykonanej pracy. To jest najbardziej kluczowe i decyduje o skuteczności działania zespołu. Jesteśmy przekonani, że w naszym przypadku obrana droga jest właściwa i przyniesie klubowi korzyści – mówi asystent trenera, Tomasz Pozorski.

Proudly made by