Do następnego meczu pozostało

Raport zdrowotny przed meczem z Arką Gdynia

Szybki raport zdrowotny przed meczem z Arką. Pytacie nas co się dzieje z Tomkiem Mikołajczakiem i Damianem Byrtkiem. Od początku tygodnia wspomniana dwójka zawodników pracuje indywidualnie nad powrotem na boisko z naszym fizjoterapeutą, Łukaszem Szprenglem.

Istnieje duża szansa, że najskuteczniejszy zawodnik Chluby Grodu Tura, będzie gotowy do sobotniego spotkania. – Tomasz nabawił się urazu pleców podczas jednego treningu w poprzednim tygodniu. Praca polegała na rozluźnieniu mięśni przykręgosłupowych oraz obręczy biodrowej. Następnie pracowaliśmy nad stabilizacja mięśniową oraz nad aktywacją miednicy. Kolejnym etapem było wprowadzenie Tomasza do obciążeń treningowych, które wykonaliśmy na boisku. Na dniach zawodnik wróci do pełnego treningu z drużyną – komentuje fizjoterapeuta Chojniczanki.

Trochę inaczej sprawa ma się z Damianem Byrtkiem, którego uraz wyklucza jak na razie z pełnych treningów z drużyną.

Proudly made by