Razem dla Korsunia Szewczenkowskiego

Starosta Chojnicki Marek Szczepański podjął decyzję o ponownym uruchomieniu Punktu Zbiórki w Medycznej Szkole Policealnej przy ul. Świętopełka 3 w Chojnicach.
– Nasi sąsiedzi z Ukrainy cały czas są w potrzebie. – Atak na elektronie sprawił, że brakuje prądu, dostaw wody i ciepła – mówi starosta. – Pomóżmy im przetrwać zimę.

W akcję zaangażowali się Radni Powiatowi oraz Klub Biznesu MKS Chojniczanka 1930.

Punkt zbiórki przy ul. Świętopełka od dzisiaj jest ponownie otwarty.
Wolontariusze czekają na:
• Śpiwory
• Koce
• Agregaty prądotwórcze
• Powerbanki
• Kurtki zimowe
• Świece
• Lampy naftowe
• Przedłużacze
• Ciepłe bluzy
• Kuchenki turystyczne na benzynę lub olej opałowy (nie gazowe)

Materiały można przynosić do 19 grudnia w godzinach 8.00-19.00 w dni powszednie, natomiast w weekendy punkt czynny będzie w godzinach 9.00-17.00.

– Jeszcze nie tak dawno dziękowaliśmy wolontariuszem pracującym przy zbiórce darów, kiedy ta ruszyła zaraz po wybuchu wojny – mówi starosta Marek Szczepański. – Wówczas myśleliśmy, że nie będzie konieczności ponownego uruchamiania akcji. Mieliśmy nadzieje na zakończenie tego zbrojnego konfliktu. Niestety. Stańmy więc ponownie na wysokości zadania i postarajmy się przekazać i zebrać jak najwięcej przedmiotów, ubrań i sprzętu, które pomogą przetrwać zimę w objętej wojną Ukrainie. W pomoc i koordynacje podobnie jak wiosną, zaangażowała się spółka Promocja Regionu Chojnickiego.

W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu z koordynatorem zbiórki:
Tomasz Kabat 512-326-494