Remis Chojniczanki po zaciętym meczu z Hutnikiem 2:2 (1:1)

Chojniczanka Chojnice zremisowała z Hutnikiem Kraków po zaciętym spotkaniu przy M12. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 (1:1).

Zacięte spotkanie z Hutnikiem Kraków przy M12 zakończyło się remisem 2:2. Początek meczu zaczął się od prowadzenia gości z Krakowa. Jako pierwszy do naszej bramki trafił Deniss Rakels, który w 3. minucie spotkania pokonał Michała Antkowiaka. Hutnicy próbowali pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie. W 12 minucie niecelnie strzelał Krzysztof Świątek, a chwilę później Dominik Zawadzki uderzył w słupek.

Ekipa Chluby Grodu Tura doprowadziła do wyrównania po 20 minutach od straty gola. Bramkę na 1:1 strzelił Valērijs Šabala, dla którego było to pierwsze trafienie w naszym zespole od momentu dołączenia do Chojniczanki. Piłkę do naszego napastnika zgrał Hide Vitalucci, który dość łatwo poradził sobie z obroną naszego rywala. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:1 i trafieniami łotewskich graczy po obu stronach boiska.

Druga połowa spotkania to zacięta walka po obu stronach. W 58. minucie rywale objęli prowadzenie, a Antkowiaka pokonał Krzysztof Świątek. Legenda klubu z Krakowa wykorzystała podanie Marcina Wróbla i tym samym podwyższyła wynik spotkania na 1:2. Sześć minut później doszło do groźnego zderzenia głowami w polu karnym naszego zespołu. Głowami zderzyli się Oskar Paprzycki oraz Kamil Głogowski, którzy wymagali opieki medycznej i tym samym opuścili murawę.

W 79. minucie rywalizacji, do bramki Hutnika mógł trafić Peter Kolesár, ale piłka odbiła się od słupka. Chwilę później Grzegorz Szymusik miał okazję na wyrównanie wyniku spotkania, ale skuteczną interwencją popisał się Dorian Frątczak.

Kulminacyjnym momentem meczu była 87. minuta spotkania, gdzie bramkarz Hutnika odbił piłkę uderzoną z dystansu przez Antoniego Prałata i chcąc ją złapać napotkał na swojej drodze Vitalucciego, który upadł na murawę, a sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Jedenastkę wykorzystał Grzegorz Szymusik, który doprowadził do remisu 2:2 i takim też wynikiem ostatecznie zakończyło się spotkanie przy M12.

28. KOLEJKA 2 LIGA: Chojniczanka Chojnice 2-2 Hutnik Kraków

0:1 – Deniss Rakels 3′
1:1 – Valērijs Šabala 22′
1:2 – Krzysztof Świątek 58′
2:2 – Grzegorz Szymusik 88′ (k)

Chojniczanka: 1. Michał Antkowiak – 26. Czesław Raburski, 8. Tomasz Boczek, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski (61, 77. Antoni Prałat) – 27. Hide Vitalucci, 7. Błażej Szczepanek (74, 98. Peter Kolesár), 6. Oskar Paprzycki (65, 40. Killian Benvindo), 20. Valērijs Šabala, 80. Dominik Banach (61, 54. Grzegorz Szymusik) – 11. Alef Firmino (74, 9. Daniel Skiba).

Hutnik: 1. Dorian Frątczak – 11. Patryk Kieliś (88, 30. Filip Jania), 32. Igors Tarasovs, 47. Kamil Głogowski (65, 45. Daniel Hoyo-Kowalski), 23. Jakub Marcinkowski – 9. Krystian Lelek, 6. Maciej Urbańczyk, 7. Krzysztof Świątek (60, 27. Marcin Budziński), 8. Dominik Zawadzki (88, 21. Karol Szablowski), 92. Deniss Rakels – 99. Marcin Wróbel.

Żółte kartki: Boczek, Edmundsson, Szymusik — Głogowski, Kieliś, Frątczak, Urbańczyk.