Do następnego meczu pozostało

Remis w Lublinie

Remisem 2:2 zakończyło się starcie z Motorem Lublin. Do przerwy prowadziła Chojniczanka po bramce Adama Ryczkowskiego. Od samego początku drugiej części gry przycisnęli gospodarze, którzy wywalczyli rzut karny zamieniony na bramkę przez Pawła Króla. W 56 minucie bomba z rzutu wolnego Tomasza Swędrowskiego i Motor wyszedł na prowadzenie. Chojniczanka odpowiedziała trafieniem Adama Ryczkowskiego w 65 minucie. Żółto-biało-czerwoni szukali zwycięskiej bramki, ale pomimo kilku sytuacji wynik nie uległ już zmianie.

Spotkanie w pierwszej połowie było rozgrywane pod dyktando Chojniczanki. Dwa groźne faule naszych rywali w pierwszych minutach meczu dały jasno do zrozumienia, że zespół Adama Noconia czeka twarda walka z lublinianami. Chluba Grodu Tura od początku opanowała środek boiska i próbowała kreować akcje ofensywne. Maciej Kona dobrze podawał do Szymona Skrzypczaka, lecz ten znalazł się na pozycji spalonej. ,,Skrzypa” podobnie jak Ryczkowski i Klichowicz brali udział w kilku atakach chojniczan pokazując, że to oni będą dziś największym zagrożeniem bramki dla bramkarza gospodarzy.

Sebastian Madejski wraz z kolegami mieli sporo szczęścia, gdy po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym Czajkowski trafił w poprzeczkę bramki Motoru. Gracze z Lublina raz na jakiś czas próbowali zagrozić bramce Pawła Sokoła. Po jednym z rzutów rożnych nasz goalkeeper musiał piąstkować piłkę a w innej akcji mocno w szesnastkę zagrywał Swędrowski lecz i z tym poradził sobie Sokół przecinając dośrodkowanie pewnym chwytem.

W 35 minucie Chluba Grodu Tura dopięła swego. Klichowicz uderzał zza pola karnego lecz jego strzał został zablokowany. Natychmiast szybko podał piłkę do wbiegającego Ryczkowskiego a ten w biegu przełożył sobie piłkę na prawą nogę i oddał płaski strzał dolny róg bramki Madejskiego otwierając wynik spotkania.

Przed końcem pierwszej części gry obie ekipy stworzyły jeszcze okazje do strzelenia gola. Wrzutka Grodzickiego zakończona strzałem głową Szymona Raka okazała się niezbyt groźna a później dośrodkowanie Swędrowskiego padło łupem naszego bramkarza. W międzyczasie strzał Klichowicza częściowo zablokowali obrońcy gospodarzy, co ułatwiło interwencję Madejskiemu. W pierwszych 45 minutach ,,Motorowcy” nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę rywali.

Druga połowa zaczęła się od frontalnych ataków podopiecznych trenera asystenta Ariela Jakubowskiego. Rak dwukrotnie wrzucał piłkę w pole karne gości, lecz bez większych korzyści.

W 52 minucie Swędrowski pada w polu karnym naszego zespołu po faulu Czajkowskiego. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, do piłki podszedł Rafał Król i doprowadził do wyrównania. Tomasz Swędrowski po zmianie stron wykazywał wielką ochotę do gry. Pomocnik Motoru wywalczył rzut rożny, po którym Wawszczyk trafił w obramowanie naszej bramki a po chwili w niebezpiecznej odległości od bramki faulował Tomasz Mikołajczak. Rzut wolny po faulu kapitana Chojniczanki mocnym strzałem na gola zamienił Swędrowski. W przeciągu kilku minut gospodarze odmienili losy meczu.

Żółto-biało-czerwoni ruszyli do ataku. Najpierw Mudra na lewym boku boiska znalazł się na pozycji spalonej a po chwili akcja przeniosła się na drugą stronę i mieliśmy rzut rożny dla zawodników z pomorza. Piłkę z narożnika boiska zagrywał wykonujący ten element gry Klichowicz, futbolówkę przepuścił Mikołajczak, następnie przejął ją Ryczkowski i po jego strzale na tablicy wyników ponownie widniał remis.

Znakomitą sytuację do zdobycia bramki miał Robert Ziętarski, który z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kolejna akcja Chojniczanki, tym razem strzał naszego najlepszego asystenta, ale obronił bramkarz rywali. Na spalonym został złapany Skrzypczak, a Ryczkowski oddał strzał obok bramki. Na kwadrans przed końcem meczu na boisku pojawili się Napolov oraz Rakowski zastępując kolejno Mikołajczaka i Klichowicza. Chwilę później w zespole z Lublina na placu gry zameldował się Pakulski.

Goście cały czas wysoko w ataku próbując jak najszybciej odebrać piłkę rywalom. Napolov dwukrotnie postraszył swoich przeciwników raz strzałem lewą nogą obok bramki a chwilę później po jego dośrodkowaniu piłkę wybił Madejski.

30. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: MOTOR LUBLIN – CHOJNICZANKA 2:2 (0:1)
0:1 – Adam Ryczkowski (35′)
1:1 – Paweł Król (53′ – z rzutu karnego)
2:1 – Tomasz Swędrowski (56′)
2:2 – Adam Ryczkowski (65′)

MOTOR: 15. Sebastian Madejski – 17. Filip Wójcik (80, 8. Dawid Pakulski), 51. Rafał Grodzicki, 14. Maksymilian Cichocki (74, 77. Piotr Ceglarz), 91. Ariel Wawszczyk, 11. Paweł Moskwik – 13. Szymon Rak, 6. Tomasz Swędrowski, 4. Arkadiusz Bednarczyk (46, 26. Michał Król), 10. Rafał Król – 99. Daniel Świderski.

CHOJNICZANKA: 1. Paweł Sokół – 4. Paweł Czajkowski, 3. Marcin Grolik, 26. Mateusz Bartosiak, 90. Jan Mudra – 91. Mateusz Klichowicz (75, 71. Sergiy Napolov), 9. Robert Ziętarski, 10. Maciej Kona, 17. Tomasz Mikołajczak (74, 14. Adrian Rakowski), 97. Adam Ryczkowski – 30. Szymon Skrzypczak (84, 11. Olaf Nowak).

żółte kartki: Swędrowski – Czajkowski.
sędziował: Paweł Dziopak (Tychy)

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by