Remis z Błękitni Stargard 1:1 w ostatnim meczu przed startem nowego sezonu Betclic 2 Ligi

Chojniczanka Chojnice zremisowała przy Mickiewicza 12 z Błękitni Stargard 1:1 w ostatniej, szóstej grze kontrolnej przed inauguracją sezonu 2024/2025 Betclic 2 Ligi.

W początkowej fazie spotkania to Chojniczanka miała wyraźną przewagę i więcej okazji na otworzenie wyniku, jednak obrona Błękitnych Stargard skutecznie uniemożliwiała naszym zawodnikom podejście pod pole karne. W szóstej minucie meczu strzał z dystansu oddał Bartosz Pikul, jednak trafił on prosto w ręce bramkarza rywali. Swoją okazję miał również Michał Biskup, który oddał strzał na bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dobrą akcją w 22 minucie popisała się trójka Szczepanek, Stefaniak, Pikul, ale zakończyła się ona ponownie na goalkeeperze gości. Błażej Szczepanek mógł otworzyć wynik spotkania 15 minut później, ale po raz kolejny bramka Błękitnych Stargard była jak zaczarowana. Pomimo przewagi naszego zespołu, pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwszy gol padł w 62 minucie, kiedy to Damiana Primela pokonał Julian Kamiński. Chluba Grodu Tura szukała sposobu na zdobycie bramki kontaktowej, lecz strzały zatrzymywały się na poprzeczce, albo były skutecznie wybijane przez obronę. W końcu, w 77 minucie do siatki Błękitnych trafił Marcin Kozina. Mimo że obie drużyny miały jeszcze kilka okazji na zmianę wyniku, ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W czasie spotkania na boisku pojawili się między innymi zawodnicy drugiego zespołu Żółto-Biało-Czerwonych, którzy mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności. Ich występ był okazją do pokazania, że są gotowi na rywalizację na najwyższym poziomie i zasługują na miejsce w pierwszej drużynie.

Teraz przed trenerem Damianem Nowakiem oraz sztabem szkoleniowym kluczowy czas na podjęcie decyzji dotyczących przyszłości zawodników, a także całego zespołu. W szczególności będą musieli ocenić, którzy piłkarze z drugiej drużyny zasługują na stałe miejsce w pierwszym zespole oraz którzy zawodnicy znajdą się w podstawowym składzie.

To był ostatni sprawdzian przed startem nowego sezonu 2024/2025 Betclic 2 Ligi. Już w najbliższy piątek 19 lipca o godzinie 19:30 na naszym stadionie przy Mickiewicza 12 rozpoczniemy sezon meczem 1. kolejki, a naszym rywalem będzie Rekord Bielsko-Biała.

GRA KONTROLNA NR 6: CHOJNICZANKA — BŁĘKITNI STARGARD 1:1 (0:0)
0:1 – Julian Kamiński (62′)
1:1 – Marcin Kozina (77′)

CHOJNICZANKA: 29. Damian Primel, 23. Marcel Stefaniak, 14. Beniamin Czajka, 8. Tomasz Boczek, 22. Adrian Kacerik, 7. Błażej Szczepanek, 4. Patryk Olejnik, 11. Bartosz Pikul, 91. Kacper Korczyc, 15. Przemysław Sajdak, 9. Michał Biskup

II połowa: 29. Damian Primel (61′, 1. Michał Antkowiak), 23. Marcel Stefaniak (67′, 80. Filip Becht), 14. Beniamin Czajka (61′, 34. Damian Nowacki), 8. Tomasz Boczek (61′, 21. Jakub Goliński), 22. Adrian Kacerik (67′, 18. Jakub Romanik), 7. Błażej Szczepanek (61′, 79. Marcin Kozina), 4. Patryk Olejnik (61′, 40. João Guilherme), 11. Bartosz Pikul (61′, 16. Zawodnik testowany), 91. Kacper Korczyc (67′, 54. Mateusz Bąkowicz), 15. Przemysław Sajdak (67′, 98. Konrad Formela), 9. Michał Biskup (61′, 20. Valērijs Šabala).