[REZERWY] Chojniczanka II – Anioły Garczegorze 4:5

Grad goli padł w meczu 13. kolejki pomorskiej IV Ligi. Rezerwy Chojniczanki przegrały z Aniołami Garczegorze 4:5, choć prowadziły już 4:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się Jakub Żywicki i Jakub Goliński. Po tej serii gier, drugi zespół zajmuje 7 pozycję w ligowej tabeli.

Ciężko powiedzieć coś po meczu, który prowadzisz 4:1 do 61′, masz kontrolę nad meczem. A finalnie przegrywasz. Nie mogę mieć indywidualnie zastrzeżeń do swoich zawodników, błędy zawsze będą w piłce nożnej występowały. Zespół gości był nastawiony na grę z kontry i trzeba im pogratulować skuteczności. To jest właśnie ta różnica pomiędzy zespołami seniorskimi, a takimi jak nasz, który ogrywa zawodników młodych. Zdobywanie doświadczenia czasami jest bardzo bolesne. Patrząc krótkoterminowo ponieśliśmy porażkę, natomiast w aspekcie długoterminowym przyniesie to dużo korzyści dla klubu. To nasz 13 mecz w którym wychodzimy więcej niż 7 młodzieżowcami, a 9 gdzie średnia wieku wynosi poniżej 19 lat – komentował po spotkaniu trener Michał Wirkus.

13. KOLEJKA IV LIGA POMORSKA: CHOJNICZANKA II – ANIOŁY GARCZEGORZE 4:5 (3:1)
1:0 – Jakub Żywicki (25′)
1:1 – Michał Choszcz (27′ – z rzutu karnego)
2:1 – Jakub Goliński (33′)