Do następnego meczu pozostało

[REZERWY] Chojniczanka II – Wierzyca Pelplin 2:0 (0:0)

Rezerwy Chojniczanki pokonały Wierzycę Pelplin 2:0 w meczu 3. kolejki grupy spadkowej IV Ligi. Gole dla naszego drugiego zespołu zdobywali Bartłomiej Gajda i Szymon Galikowski. Podopieczni trenera Piotra Kieruzela zajmują 1. miejsce w grupie spadkowej.

 

3. KOLEJKA IV LIGA RWS INVESTMENT GROUP: CHOJNICZANKA II – WIERZYCA PELPLIN 2:0 (0:0)
1:0 – Bartłomiej Gajda (80')
2:0 – Szymon Galikowski (90')

– Jestem zadowolony z realizacji założeń – zwłaszcza linii obrony – w zmienionym ustawieniu. Pierwszy raz zagraliśmy w tej rundzie na czwórkę z tyłu. 4-3-3 zastąpiło dotychczasowy system 3-4-3. Chcieliśmy tworzyć przewagę w strefie środkowej poprzez dużą liczbę i jakość zawodników, po czym kierować akcje w boczne sektory na bocznych obrońców. Był to kolejny mecz w którym kulała skuteczność i decyzyjność pod bramką. Nasz dzisiejszy styl i ustawienie zakładało ryzyko, że przeciwnik nas skontruje, braliśmy to pod uwagę, stad m.in. dwie dogodne sytuacje dla Wierzycy na początku drugiej połowy. Cieszą trzy punkty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda zdobycz punktowa przybliża nas do utrzymania, a chcemy je zapewnić sobie możliwie jak najszybciej. Już za trzy dni czeka nas kolejne spotkanie na trudnym terenie w Lęborku. Musimy odpowiednio zarządzać zawodnikami, aby w tak krótkim odstępie czasu uzyskać odpowiednią formę i jakość na boisku – mówił po spotkaniu trener Piotr Kieruzel

CHOJNICZANKA II zagrała w składzie: Sebastian Sobolewski – Mateusz Kołtonowski (60’ Czesław Raburski), Rafał Majtyka, Bartłomiej Gajda, Szymon Zimnicki (80’ Krystian Ryfa) – Michał Marszałkiewicz, Konrad Formela (60’ Szymon Galikowski), Daniel Ściślak – Marcin Trojanowski, Kacper Sztuka (60’ Adam Stefanski), Jeremiasz Grela (75’ Mateusz Koniuszy)

Proudly made by