[REZERWY] Chojniczanka pokonuje Pogoń Lębork!

Nasza ekipa pewnie pokonała Pogoń Lębork, wygrywając 4:0 na domowym boisku przy M12 w 26. kolejce IV Ligi pomorskiej.

Od samego początku spotkania, zespół z Chojnic dyktował tempo i zagrażał bramce rywali. Początkowo oddawane strzały omijały bramkę gości z Lęborka lub piłka lądowała w rękach bramkarza. Jako pierwszy na liście strzelców dla Chojniczanki w jedenastej minucie wpisał się Jakub Żywicki. Przed końcem pierwszej połowy w 39 minucie podwyższył na 2:0 Killian Benvindo, a 44 minucie Maciej Kiełkucki. Chojniczanie schodzili na przerwę po pierwszej połowie w doskonałych nastrojach, prowadząc 3:0.

W drugiej połowie spotkania goście robili, co tylko mogli, aby pokonać stojącego na bramce Dawida Lica, ale nasz bramkarz nie dał się pokonać i zachował czyste konto do końca spotkania. Na 4:0 w 56 minucie – ustalając wynik meczu – podwyższył Daniel Skiba.

Jak przyznał trener rezerw Tomasz Fojut, drużyna dominowała na boisku, dyktowała warunki i zasłużenie wygrała spotkanie.

„Dzisiaj wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę. Przez całe spotkanie dzięki naszej postawie byliśmy zespołem, który stawiał i dyktował warunki na boisku, stwarzał groźne sytuacje, które kończyły się bramkami i zasłużenie zwyciężył” – przyznał trener Fojut.

Obecnie zespół zajmuje 10. miejsce z 36 punktami na swoim koncie.

26. kolejka IV Ligi Pomorskiej: Chojniczanka Chojnice – Pogoń Lębork 4:0 (3:0)

1:0 – Żywicki (11’)
2:0 – Benvindo (39’)
3:0 – Kiełkucki (44’)
4:0 – Daniel Skiba (56’)

Chojniczanka II: Dawid Lic, Rafał Majtyka (Klessa Oskar 60’), Maciej Kiełkucki, Romanik Jakub, Meyer Mateusz, Raburski Czesław (Firmino Alef 45’), Skiba Daniel, Szczytniewski Sebastian (Detmer Miłosz 75’), Benvindo Killian (Trojanowski Marcin 60’), Żywicki Jakub, Korczyc Kacper (Chudziak Jakub 60’).