Do następnego meczu pozostało

[REZERWY] Gryf Wejherowo – Chojniczanka II 3:2 (2:2)

Nie powiodła się wiosenna inauguracja zawodnikom rezerw Chojniczanki. Nasza druga drużyna przegrała w Wejherowie z Gryfem 2:3. Po pierwszych dziesięciu minutach żółto-biało-czerwoni przegrywali już 0:2, ale w końcówce pierwszej połowy udało się wyrównać wynik meczu po golach Jeremiasza Greli i Kacpra Sztuki. Niestety szczęścia zabrakło w samej końcówce meczu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry, Gryf zdobył zwycięską bramkę.

 

Spotkanie miało bardzo mało wspólnego z piłką nożną. Boisko w Wejherowie od początku było w opłakanym stanie. Gospodarze, znając te warunki doskonale, dodatkowo, zdecydowanie górujący nad naszym zespołem warunkami fizycznymi, od początku nastawili się na grę w powietrzu oraz szukanie stałych fragmentów gry. My niestety źle zaadaptowaliśmy się do tych warunków i szybko straciliśmy dwie bramki, z czego pierwszą, gdy graliśmy w chwilowym osłabieniu. Bardzo dużym pozytywem jest to w jaki sposób zespół zareagował po tak fatalnym starcie. Już do końca pierwszej połowy, udało nam się doprowadzić do wyrównania. Druga połowa w niczym nie odbiegała od pierwszej, dominowała walka oraz przypadek. Umiejętnie odpieraliśmy ataki Gryfa, nawiązaliśmy fizyczną walkę z przeciwnikiem. Niestety, w takich warunkach, nie było możliwe zademonstrowanie naszych najmocniejszych piłkarskich stron. Dlatego tym większe słowa uznania dla naszego zespołu, że pomimo zdecydowanej przewagi fizycznej oraz doświadczenia po stronie rywala, do samego końca walczyliśmy jak równy z równym. Ciężko cokolwiek powiedzieć o pracy arbitra. Kilkukrotnie, w perfidny sposób podejmował krzywdzące dla nas decyzje, jak chociażby uznana bramka dla Gryfa na 2-0, czy moment decydujący w meczu – przyznanie wyimaginowanego rzutu rożnego w doliczonym czasie gry, po którym uznał bramkę na 3-2 pomimo faktu, iż sędzia liniowy twierdził że piłka linii nie przekroczyła. Szkoda naszego młodego zespołu, że w taki sposób jest krzywdzony, jednak doświadczenia zdobywane przez młodych zawodników w takich spotkaniach zaprocentują w przyszłości. A jest to jeden z naszych celów, aby ci młodzi piłkarze, poprzez grę w trudnych warunkach na poziomie seniorskim, rozwijali się i nabierali doświadczeń – komentował po meczu trener Chojniczanki II, Piotr Kieruzel.

17. KOLEJKA IV LIGA RWS INVESTMENT GROUP: GRYF WEJHEROWO – CHOJNICZANKA II 3:2 (2:2)
1:0 – Mateusz Dampc (7')
2:0 – Maciej Leske (10')
2:1 – Jeremiasz Grela (40')
2:2 – Kacper Sztuka (42')
3:2 – Maciej Koszałka (90' + 4')

CHOJNICZANKA II: Sebastian Sobolewski – Rafał Majtyka, Krystian Ryfa, Jędrzej Osowski – Mateusz Kołtonowski, Szymon Galikowski, Michał Marszałkiewicz, Mateusz Koniuszy (84' Kacper Madej), Konrad Formela, Kacper Sztuka (71' Szymon Zimnicki) – Jeremiasz Grela

W następnej kolejce, rezerwy Chojniczanki zmierzą się z Gryfem Słupsk. Spotkanie zaplanowano na sobotę 12 marca o godzinie 11:00 na Modraku.

Proudly made by