[REZERWY] Przegrywamy w Słupsku

Wysoką porażką 5:1 zakończył się wyjazdowy mecz naszych rezerw z Gryfem Słupsk.

Pomimo wysokiej porażki obaj trenerzy przyznali, że wynik nie odzwierciedla tego, co działo się podczas spotkania na boisku w Słupsku. Przez większość czasu na tablicy z wynikami utrzymywał się stan 2:1 dla naszych rywali, a kulminacyjnym momentem była 70 minuta, kiedy to padła bramka na 3:1.

„Ciężko tłumaczyć się z takiego wyniku, ale zapewniam, że ten, że nie odzwierciedlał on sytuacji na boisku. Długo utrzymywał się rezultat 2:1 i mieliśmy swoje momenty, w których mogliśmy wyrównać wynik spotkania. Bramka, która padła w 70 min na 3:1 nie powinna zostać uznana, ponieważ zawodnik będący na pozycji spalonej przeszkadzał naszemu bramkarzowi, zasłaniając go przy strzale. Ta sytuacja spowodowała, że musieliśmy bardziej się odkryć goniąc wynik, a konsekwencją tego były utraty kolejnych bramek w końcówce spotkania.

Pomimo tego wyniku uważam, że mając tak młodych zawodników w drużynie, potrafiliśmy stawić opór zespołowi Gryfa a co najważniejsze nasza gra stała na bardzo wysokim poziomie. Niestety popełniamy jeszcze proste błędy, po których tracimy bramki i nad tym aspektem musimy skupić się w najbliższym czasie” – przyznał po meczu trener Tomasz Fojut.

Obecnie nasza ekipa rezerw zajmuje 11 miejsce w tabeli IV Ligi Pomorskiej, mając na swoim koncie 33 punkty.

25. kolejka IV Ligi Pomorskiej: Gryf Słupsk — Chojniczanka Chojnice 5:1 (2:1)

1:0 – Zieliński (14′)
2:0 – Łyszyk (20′)
2:1 – Majtyka (36′)