Do następnego meczu pozostało

[REZERWY] Trzy punkty zostają w domu!

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się spotkanie 33. kolejki IV Pomorskiej ligi. Chluba Grodu Tura podejmowała na modraku Pomezanię Malbork.

W początkowej fazie meczu obie drużyny miały okazję na otwarcie wyniku spotkania. Jako pierwszy do siatki trafił Filip Mosek, który w 10 minucie pokonał bramkarza gości. Po dziesięciu minutach było już 2:0 dla Chluby Grodu Tura, a na listę strzelców wpisał się Jakub Chudziak. Goście odpowiedzieli po 7 minutach, a naszego bramkarza pokonał Filip Gucwa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

Druga część spotkania była już bardziej dynamiczna, a goście z Malborka szukali swoich okazji na wyrównanie wyniku. Kontry z jednej i z drugiej strony nie skończyły się jednak celnym trafieniem do siatki. Na siedem minut przed końcowym gwizdkiem Chojniczanka wykorzystała idealnie rozegraną akcję. Dośrodkowanie z narożnika na bramkę zamienił Jakub Romanik, który popisał się efektownym trafieniem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chluby Grodu Tura 3:1. W czasie meczu zadebiutował Parys Lubiński, który jest wychowankiem Akademii Chojniczanki (rocznik 2009).

„Praca z tym zespołem to czysta przyjemność. Widać w zawodnikach pasję i zaangażowanie w codziennej pracy. Efektem naszej pracy musi być nie tylko rozwój jednostek, ale i rozwój gry całej drużyny. Pomimo tego, że w naszym zespole gra wielu młodzieżowców, nasze mecze są rozgrywane w bardzo dojrzały sposób” – powiedział po spotkaniu trener rezerw Tomasz Fojut.

33. kolejka IV Ligi Pomorskiej: Chojniczanka II – Pomezania Malbork 3:1

1:0 – Mosek (10’)

2:0 – Chudziak (20’)

2:1 – Gucwa (27’)

3:1 – Romanik (83’)

Chojniczanka II: Jakub Lepak, Oskar Klessa (Kacper Madej 67’), Rafał Majtyka (Paweł Szapiel 57’), Marcin Trojanowski (Jakub Romanik 74’), Jakub Chudziak (Parys Lubiński 75’), Mateusz Meyer, Miłosz Detmer, Mateusz Kołtonowski, Jakub Żywicki, Filip Lemańczyk (Mateusz Paprocki 79’), Filip Mosek

Proudly made by