Do następnego meczu pozostało

[REZERWY] Wygrywamy z Aniołami Garczegorze!

Od przegrywania 2:0 po pierwszej połowie, do zwycięstwa 3:2. Tak można w skrócie opisać to, co działo podczas wygranego, sobotniego meczu rezerw Chojniczanki.

Pierwsza połowa meczu przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy wykorzystali wszystkie atuty swojego boiska. Pierwsza bramka padła w 13 minucie, kiedy to Dawida Lica pokonał Dawid Kowalki. Po kilku minutach po raz drugi zrobił Mateusz Grubba. Chojniczanka schodziła do szatni, przegrywając 2:0.

Druga połowa była całkiem odmienna w wykonaniu naszego zespołu. Zawodnicy zaadoptowali się do warunków boiska i zaczęli odrabianie strat. Determinacja i przejęcie inicjatywy od samego początku przyniosły pierwsze efekty w 54 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Jakub Romanik. Walka do samego końca opłaciła się w końcówce spotkania, kiedy to w 86 minucie do siatki rywala trafił Filip Mosek, a decydujący strzał oddał Oskar Klessa i tym samym Chojniczanka przywiozła kolejne trzy punkty ze sobą.

„W dzisiejszym spotkaniu mieliśmy okazję rywalizować z mocnym przeciwnikiem, a mecz był rozgrywany na bardzo trudnym terenie ze względu na jakość boiska. W pierwszej połowie nie mogliśmy zaadoptować się do warunków, które zastaliśmy. Schodząc do szatni, przegrywaliśmy 2:0.

Po przerwie wyszliśmy jako inny zespół. Byliśmy bardziej zdeterminowani. Od samego początku przyjęliśmy inicjatywę, stwarzając sytuacje oraz kontrolując sytuację w defensywie. Taka postawa spowodowała, że zdobyliśmy trzy bramki i ostatecznie wygraliśmy mecz. Cieszymy się z postawy moich podopiecznych i jesteśmy zadowoleni z pracy, którą wykonują na co dzień. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jeszcze sporo pracy przed nami” – Tomasz Fojut, trener drugiej drużyny Chojniczanki.

Po wygranej z Aniołami Chojniczanka zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 48 punktów.

30. kolejka IV Ligi Pomorskiej: Anioły Garczegorze – Chojniczanka Chojnice 2:3

1:0 – Kowalski (13’)
2:0 – Grubba (20’)
2:1 – Romanik (54’)
2:2 – Mosek (86’)
2:3 – Klessa (90’+3)

Chojniczanka II: Dawid Lic, Oskar Klessa, Rafał Majtyka, Maciej Kiełkucki, Jakub Romanik, Jakub Chudziak (Mateusz Kołtonowski 46’), Killian Benvindo (Paweł Szapiel 70’), Daniel Skiba (Filip Mosek 46’), Miłosz Detmer (Kacper Madej 73’), Jakub Żywicki, Filip Lemańczyk

Proudly made by