Do następnego meczu pozostało

[REZERWY] Wygrywamy z Radunią Stężyca II 4:1 (2:1)

Wysoką wygraną 4:1 (2:1) zakończył się mecz 28. kolejki IV Ligi Pomorskiej pomiędzy naszym zespołem, a II zespołem Raduni Stężyca, który rozegrano na chojnickim Modraku.

Od samego początku spotkanie było wyrównane. Goście próbowali szukać okazji na strzelenie bramki, jednak to my jako pierwsi otworzyliśmy wynik spotkania. Bramkarza gości w 14 minucie pokonał Rafał Majtyka. Zawodnicy Raduni wyrównali wynik spotkania dwadzieścia minut później, ale to my schodziliśmy do szatni prowadząc 2:1 po tym, jak do bramki trafił Maciej Kiełkucki.

W drugiej połowie spotkania radunianie próbowali jeszcze kilku okazji, ale żaden ze strzałów nie zamienił się w bramkę. Chojniczanie przeważali zdecydowanie na boisku i byli bardziej konkretni w swoich działaniach. W końcówce spotkania nasza drużyna dwukrotnie dała powody do radości, kiedy to w 84 minucie na 3:1 strzelił Jakub Romanik, a kilka minut później wynik spotkania ustalił Filip Mosek, trafiają na 4:1.

Jak przyznaje trener naszych rezerw Tomasz Fojut, wynik cieszy podwójnie, zwłaszcza mając na uwadze fakt, że drugi zespół Raduni Stężyca jest mocnym przeciwnikiem.

„Przede wszystkim należy podkreślić, że zagraliśmy mecz z bardzo mocnym przeciwnikiem, dlatego ten wynik cieszy podwójnie. Cieszy również to, w jaki sposób został on osiągnięty. Przypominam, że kluczem do rozwoju jest sposób naszej gry. Stawiamy wysokie wymagania w tym aspekcie. Gołym okiem widać, że nasze podejście do sposobu gry jest właściwe i nawet w przypadku niekorzystnego rezultatu, nic nie jest w stanie nas od tego odwieść. Całej drużynie gratuluję tego zwycięstwa!” – powiedział trener Tomasz Fojut.

Po zwycięstwie z Radunią Stężyca obecnie nasze rezerwy znajdują się na szóstym miejscu tabeli IV Ligi Pomorskiej z dorobkiem 42 punktów.

28. kolejka IV Ligi Pomorskiej: Chojniczanka Chojnice – Radunia Stężyca

1:0 – Majtyka (14’)
1:1 – Stolc
2:1 – Kiełkucki (38’)
3:1 – Romanik (84’)
4:1 – Mosek (89’)

Chojniczanka II: Jakub Lepak, Rafał Majtyka, Maciej Kiełkucki (Kacper Madej 80’), Jakub Romanik, Marcin Trojanowski, Sebastian Szczytniewski (Mateusz Kołtonowski 80’), Killian Benvindo (Jakub Chudziak 45’), Daniel Skiba (Filip Mosek 60’), Miłosz Detmer (Filip Lemańczyk 60’), Jakub Żywicki, Sebastian Golak

Proudly made by