Do następnego meczu pozostało

Robert Janicki podpisał kontrakt z Chojniczanką

Drugim wzmocnieniem Chojniczanki przed nowym sezonem będzie Robert Janicki. 24-letni ofensywny pomocnik podpisał z naszym klubem dwuletni kontrakt.

 

Roberta znam bardzo dobrze ze współpracy w Warcie Poznań i wiem, że jest w nim bardzo duży potencjał. Robert był już bardzo blisko Chojniczanki w ubiegłym sezonie, ale ostatecznie trafił do Sandecji, która moim zdaniem nie preferowała stylu optymalnego dla Roberta. To zawodnik bardzo kreatywny, do gry kombinacyjnej, który pasuje do filozofii Trenera Kafarskiego. Jestem przekonany, że wniesie do naszego zespołu dużo jakości i wzmocni nas w walce na pierwszoligowych boiskach. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli ponownie okazję współpracować – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Robert Janicki urodził się 7 czerwca 1997 roku w Poznaniu. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Akademii Lecha Poznań. W rezerwach Lecha debiutował w seniorskiej piłce (sezon 2014/15). W 2015 roku zamienił Poznań na Hoffenheim, gdzie został wypożyczony. Najpierw grał w drużynie juniorów występującej w rozgrywkach Bundesligi U-19. W sezonie 2015/16 zagrał w 19 meczach na tym poziomie i strzelił 7 goli. W następnym sezonie został przesunięty do drugiej drużyny TSG Hoffenheim.

W lutym 2017 roku został wypożyczony do pierwszoligowej wówczas Pogoni Siedlce, gdzie zaczął regularnie występować na drugim poziomie rozgrywek. Przed sezonem 2017/18 przeszedł do Olimpii Grudziądz, a po pół roku trafił do Warty Poznań. To właśnie z występów w barwach „Warciarzy” jest najbardziej kojarzony. Przez trzy i pół roku gry dla Warty zagrał w 100 meczach w których zdobył 15 goli. Był jednym z głównych autorów awansu Warty do Ekstraklasy i na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce zagrał w 19 spotkaniach i strzelił 1 gola. Poprzedni sezon nowy zawodnik Chojniczanki spędził w Sandecji Nowy Sącz. W Sandecji zagrał w 21 meczach Fortuna 1 Ligi i 1 spotkaniu Pucharu Polski.

Robert, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by