Do następnego meczu pozostało

Rozpoczynamy drugi tydzień przygotowań

W poniedziałek piłkarze Chojniczanki rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej 2022.

 

Po sobotnim sparingu ze Świtem Skolwin żółto-biało-czerwoni otrzymali jeden dzień wolnego. Do zajęć wrócili w poniedziałek, gdzie podzielona na grupy drużyna trenowała na boisku oraz na siłowni.
W momencie, kiedy pierwsza grupa odbywała trening siłowy w klubowej salce kondycyjnej, druga grupa przebywała na boisku ze sztuczną nawierzchnią i brała udział w treningu wprowadzającym. Po zrealizowaniu celów treningowych dochodziło do zamiany grup. We wtorek zawodników czekają dwie jednostki treningowe. Rano piłkarze wezmą udział w zajęciach na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Mickiewicza 12. Po południu w podziale na dwie grupy zrealizowane zostaną zajęcia w klubowej siłowni. Środa będzie stała pod znakiem gry wewnętrznej, która odbędzie się na boisku w Tucholi.
W czwartek z samego rana zawodnicy udadzą się na badania krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej, a następnie zameldują się na łączonym treningu. Piątek to ponownie wyjazd na tucholskie boisko.      

Tydzień zamknie sparing z wiceliderem rozgrywek Fortuna 1 Ligi – Widzewem Łódź. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 22 stycznia o godzinie 12:00 w Ośrodku Treningowym Łodzianka w Parku 3 Maja w Łodzi.

W pozytywnych nastrojach wkraczamy w kolejny tydzień przygotowań. Abstrahując od wyniku meczu sparingowego ze Świtem, wynotowaliśmy sporo pozytywnych działań naszych piłkarzy. Ponadto wszyscy zawodnicy są zdrowi i w pełni gotowi do rywalizacji, która z pewnością będzie w tym okresie zwiększała jakości całego zespołu, ale przede wszystkim wpłynie na rozwój indywidualny zawodników – mówi asystent pierwszego trenera, Tomasz Pozorski.

W sparingu ze Świtem Skolwin w barwach Chojniczanki zagrał testowany Mateusz Koniuszy, który może grać jako skrzydłowy lub napastnik. Urodzony w 2002 roku wychowanek Pogoni Lębork, ostatnio grał w rozgrywkach League One w Kanadzie. Po występie w sobotnim sparingu, zawodnik otrzymał dalszą szansę pokazania się sztabowi szkoleniowemu Chojniczanki i w tym tygodniu również będzie trenował z pierwszym zespołem.

Do zajęć z zespołem wrócił Kamil Mazek, który z powodu kontuzji nie brał udziału w pierwszym tygodniu przygotowań oraz sparingu ze Świtem.

Proudly made by