Do następnego meczu pozostało

Sam van Huffel zawodnikiem Chojniczanki

Sam van Huffel został zawodnikiem Chojniczanki. 23-letni Holender związał się z naszym klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o rok.

Nowy piłkarz Chojniczanki urodził się 24 czerwca 1998 roku w Amsterdamie. To obunożny zawodnik, który może zagrać jako środkowy lub ofensywny pomocnik. Poprzednim klubem van Huffela był pierwszoligowy Stomil Olsztyn dla którego przez półtora roku rozegrał 39 meczów w których zdobył 3 bramki.

Sam od dłuższego czasu był w kręgu naszego zainteresowania, głównie znajdował się w planie gdyby udało się nam awansować do 1 ligi. Dlatego tym bardziej jestem zadowolony i cieszę się, że mimo że tego awansu nie wywalczyliśmy Sam trafia do Chojniczanki. Jest to zawodnik, który dobrze pokazał się na boiskach pierwszoligowych i jestem przekonany, że bardzo nam pomoże w nowym sezonie – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Sam van Huffel to wychowanek holenderskiego Legmeervogels. W 2016 roku trafił do przedstawiciela Eredivisie – ADO Den Haag, gdzie regularnie grał w drużynach U-19 i U-21. W zespole U-19 zagrał w 26 meczach w których zdobył 3 bramki, a w drużynie U-21 występującej w holenderskiej lidze rezerw (Belfoten Eredivisie) wystąpił w 23 meczach i strzelił 5 bramek.

W sezonie 2019/20 trafił do Koninklijke HFC (trzeci szczebel rozgrywek w Holandii) dla którego zagrał w rundzie jesiennej w 19 ligowych meczach w których to zdobył 4 bramki i zaliczył 7 asyst. W rundzie wiosennej trafił już do Stomilu Olsztyn, gdzie od samego początku wywalczył miejsce w pierwszej jedenastce.

Sam, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by