Do następnego meczu pozostało

Sebastian Golak nowym zawodnikiem Chojniczanki

Nowym zawodnikiem Chojniczanki został Sebastian Golak. 22-letni środkowy obrońca związał się z naszym klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o rok.

 

Sebastian Golak urodził się 28 września 1999 roku w Poznaniu. Jest wychowankiem Akademii Lecha Poznań, grając tam do 2017 roku. Następnie przeszedł do Akademii Śląska Wrocław, gdzie regularnie występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W Śląsku trafił także do drugiego zespołu. Sezon 2019/20 rozpoczął w Mieszku Gniezno, a po pół roku zamienil klub na Jarotę Jarocin, reprezentując jej barwy przez półtora roku. Ostatnim klubem Sebastiana Golaka był trzecioligowy Sokół Kleczew. W poprzednim sezonie zagrał łącznie w 25 meczach i strzelił 3 gole. Mierzący ponad 190 cm defensor, trenuje z naszym zespołem od początku przygotowań. W sparingu z Legią Warszawa zdobył jedynego gola dla Chluby Grodu Tura.

Nasze działania transferowe idą trzytorowo. Po pierwsze szukamy zawodników topowych, którzy powinni z marszu wskoczyć do składu, po drugie utalentowanej młodzieży i po trzecie zawodników nieoczywistych, którzy mogą pozytywnie zaskoczyć i są w stanie jeszcze się rozwinąć. Do tej ostatniej grupy zaliczyłbym Sebastiana. Nie będę ukrywał, że znam go dobrze i już wcześniej myślałem o tym, żeby mógł pokazać się w Chojniczance. Niestety, w przeszłości zawsze coś stawało na przeszkodzie. Teraz Sebastian pokazał się na tle naszych ekstraklasowych sparingpartnerów z dobrej strony i tym samym zdecydowaliśmy się wraz z Trenerem Kafarskim, by dać mu szansę – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.Sebastian, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by