Do następnego meczu pozostało

Sebastian Olszewski w Chojniczance

Chojniczanka sfinalizowała transfer kolejnego zawodnika. Jest nim młodzieżowiec Sebastian Olszewski. Z naszym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok.

Sebastian Olszewski urodził się 20 sierpnia 2001 roku w Katowicach. Nowy młodzieżowiec Chluby Grodu Tura może zagrać na prawym boku boiska jako skrzydłowy lub boczny obrońca. W poprzednim sezonie w barwach Hutnika Kraków rozegrał 29 meczów w rozgrywkach eWinner 2 Ligi.

Budując drużynę na nowy sezon, myślimy także o młodzieży. Sebastian to doświadczony jak na swój wiek młody zawodnik, który ma za sobą bardzo dobry sezon w Hutniku Kraków. Chcąc wzmocnić naszą formację młodzieżową i jednocześnie zainwestować w przyszłość zdecydowaliśmy się na jego pozyskanie. Jestem przekonany, że mimo że Sebastian to młody piłkarz będzie dla naszego zespołu bardzo solidnym wzmocnieniem – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

19-latek to wychowanek Rozwoju Katowice. W rozgrywkach 2 Ligi zadebiutował w wieku 15 lat. W pierwszym sezonie na tym poziomie rozegrał 9 spotkań (328 minut), a w kolejnym już 25 meczów (1588 minut). W 2019 roku trafił do Warty Poznań, gdzie zadebiutował w 1 Lidze. W pierwszym zespole rozegrał jednak tylko dwa mecze i zimą został wypożyczony do trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg. Po powrocie z Kołobrzegu ponownie trafił na wypożyczenie – do wspomnianego już wyżej Hutnika Kraków, gdzie był podstawowym zawodnika drugoligowca z Suchych Stawów.

fot. Krzysztof Porębski / PressFocus

Sebastian, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by