Do następnego meczu pozostało

Sebastian Sobolewski nowym bramkarzem Chojniczanki

Sebastian Sobolewski został nowym bramkarzem Chojniczanki. 16-latek podpisał z naszym klubem umowę do 31 grudnia 2023 roku. W barwach Chluby Grodu Tura będzie bronił z numerem 99. 

Sebastian Sobolewski urodził się 24 lutego 2005 roku i jest wychowankiem Śląska Wrocław. W klubie z Wrocławia przechodził przez kolejne szczeble – od najmłodszych zespołów po Centralną Ligę Juniorów, trzecią drużynę Śląska oraz rezerwy. W poprzednim sezonie został zgłoszony do drugoligowych rozgrywek, ale nie zdołał jeszcze zadebiutować na tym poziomie. Nowy bramkarz Chojniczanki był także powoływany na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski U-15.

Od dłuższego czasu rozglądaliśmy się za bramkarzem młodego pokolenia, który stanowiłby zaplecze dla golkiperów rywalizujących o miejsce numer jeden w bramce pierwszego zespołu. Sebastian to zawodnik o potencjale, który pozwala nam przypuszczać, że doskonale wkomponuje się w rolę, którą zakładamy – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Sebastian, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by