Skra Częstochowa — Chojniczanka Chojnice 2:0 (0:0)

Chojniczanka uległa Skrze Częstochowa w wyjazdowym meczu w ramach 12. kolejki Betclic 2. Ligi, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

W początkowej fazie meczu nasz zespół miał kilka okazji na otwarcie spotkania. W trzeciej minucie Kozina otrzymał piłkę wprost w pole karne Skry, ale ta była zbyt mocna i opuściła boisko. Chwilę później po raz kolejny swoją szansę miał Kozina, ale tym razem nasz pomocnik był na pozycji spalonej.

Skra przejęła inicjatywę i dwukrotnie — w krótkim odstępie czasu — zagroziła naszej bramce. Najpierw strzał oddany z dystansu przeciął Goliński, wybijając piłkę na aut, a następnie skuteczną obroną popisał się Primel. W 28 minucie meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Bramkarz Skry wyszedł z bramki i chcąc przeciąć zagranie do Braneckiego, sfaulował go, uniemożliwiając wyjście na czystą pozycję. Sędzia za ten faul pokazał jedynie żółtą kartkę.

Do końca pierwszej połowy wynik spotkania mógł otworzyć debiutujący w kadrze I zespołu Jakub Żywicki, jednak piłka minęła bramkę. Swoją szansę miał również Damian Nowacki, ale oddany strzał sprzed pola karnego Częstochowian był ponad ich bramką. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część spotkania była już bardziej dynamiczna, a Skra była zmuszona do niskiej obrony. Po raz kolejny szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Żywicki, ale piłka znów minęła bramkę rywala. Kulminacyjnym momentem spotkania był podyktowany w 67 minucie meczu rzut karny, po tym, jak jeden z naszych zawodników zagrał ręką w polu karnym. Damian Primel obronił jedenastkę, ale piłka dobita przez Piotra Noconia trafiła do naszej siatki i tym samym Skra otworzyła wynik spotkania.

Nasz zespół próbował odrabiać straty, ale albo strzały były niecelne, albo doskonale sobie z nimi radził Garstkiewicz. W 84 minucie na 2:0 podwyższył Jakub Niedbała. Do końca meczu Chojniczanka szukała gola kontaktowego, ale mecz zakończył się wygraną Skry.

Za tydzień, w niedzielę 13 października, zmierzymy się z Wisłą Puławy w ramach 13. kolejki Betclic 2. Ligi. Spotkanie zostanie rozegrane na naszym stadionie przy Mickiewicza 12 i rozpocznie się o godzinie 14:00.

12. KOLEJKA BETCLIC 2. LIGA: Skra Częstochowa — Chojniczanka Chojnice 2:0 (0:0).

1:0 – Piotr Nocoń 68′
2:0 – Jakub Niedbała 83′

Skra Częstochowa: 30. Miłosz Garstkiewicz — 22. Kacper Kaczorowski, 4. Oliwier Kucharczyk, 31. Gabriel Estigarribia, 77. Mieszko Lorenc, 26. Kamil Sobczak (77′, 5. Piotr Owczarek) — 16. Jakub Niedbała, 23. Igor Ławrynowicz, 90. Jakub Stec, 7. Piotr Nocoń (90′, 8. Maciej Wróbel) — 98. Maksymilian Stangret (86′, 9. Kacper Noworyta).

Chojniczanka: 29. Damian Primel — 21. Jakub Goliński, 8. Tomasz Boczek, 5. Beniamin Czajka — 10. Dariusz Kamiński, 31. Jakub Żywicki (74′, 24. Jakub Romanik), 7. Błażej Szczepanek, 34. Damian Nowacki (74′, 6. João Guilherme), 79. Marcin Kozina — 20. Valērijs Šabala (74′, 18. Przemysław Sajdak), 22. Jakub Branecki (81′, 9. Michał Biskup).

Żółte kartki: Garstkiewicz, Sobczak — Boczek.

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Międzyrzec Podlaski).