Sokół Ostróda – Chojniczanka 1:4

Przekonujące i bezydyskusyjne zwycięstwo odnieśli piłkarze Chojniczanki w Ostródzie pokonując miejscowego Sokoła 4:1.

Wynik bardzo szybko otworzył Łukasz Wolsztyńśki, bo już w drugiej minucie wpisał się na listę strzelców. Drugi gol autorstwa Michała Mikołajczyka był przepięknej urody. Mikołajczyk wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Wolsztyńskiego i mocnym uderzeniem skierował piłkę w stronę bramki. Ta odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Gola numer trzy dla żółto-biało-czerwonych zdobył Sam van Huffel po uderzeniu sprzed pola karnego. W drugiej połowie podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego mieli kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale i swoje sytuacje zaczeli kreować gospodarze. Efektem ataków Sokoła był wywalczony rzut karny w 83 minucie spotkania, którego na gola zamienił Patryk Skórecki. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Szymon Emche.

19. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: SOKÓŁ OSTRÓDA – CHOJNICZANKA 1:4
0:1 – Łukasz Wolsztyński (2')
0:2 – Michał Mikołajczyk (13')
0:3 – Sam van Huffel (24')
1:3 – Patryk Skórecki (86' – z rzutu karnego)
1:4 – Szymon Emche (90')

SOKÓŁ: 12. Marcin Staniszewski (81, 1. Paweł Rabin) – 31. Jan Flak, 4. Jan Klimek, 77. Mateusz Bondarenko, 17. Filip Dymerski – 10. Patryk Skórecki, 22. Dominik Stępień (46, 9. Sebastian Rugowski; 73, 5. Szymon Dowgiałło), 8. Kamil Kurowski, 23. Gian Mendez – 14. Arturo Lías (81, 19. Dominik Urban), 11. Jakub Żyznowski (66, 7. Ernest Słupski).

CHOJNICZANKA: 1. Kamil Broda – 3. Marcin Grolik, 47. Damian Byrtek, 25. Kacper Kasperowicz – 11. Kamil Mazek (77, 31. Sebastian Olszewski), 8. Sam van Huffel, 4. Paweł Czajkowski, 27. Filip Karbowy (46, 91. Mateusz Klichowicz), 28. Michał Mikołajczyk (77, 21. Marcin Trojanowski) – 7. Artur Pląskowski (82, 9. Szymon Emche), 77. Łukasz Wolsztyński (68, 10. Maciej Kona).

żółte kartki: Kurowski, Lías – Broda, Byrtek, Trojanowski.