Sparing nr 1: Legia Warszawa – Chojniczanka 3:1 (2:0)

Za nami pierwszy mecz sparingowy w trakcie przygotowań do sezonu 2022/23. Chojniczanka przegrała z Legią Warszawa 1:3. Wynik w 6 minucie otworzył Josue, który zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Kolejny gol dla Legii również padł po strzale z dystansu. Mierzone uderzenie Bartosza Kapustki dało gospodarzom już dwubramkowe prowadzenie. Kontaktowego gola zdobył w drugiej połowie Sebastian Golak, wykorzystując udaną wrzutkę Filipa Karbowego z rzutu wolnego. Wynik ustalił Maciej Rosołek.

SPARING NR 1: LEGIA WARSZAWA – CHOJNICZANKA 3:1 (2:0)
1:0 – Josue (6')
2:0 – Bartosz Kapustka (29')
2:1 – Sebastian Golak (65')
3:1 – Maciej Rosołek (75')

LEGIA: 59. Kacper Tobiasz – 55. Artur Jędrzejczyk, 29. Lindsay Rose, 26. Mateusz Grudziński, 5. Yuri Ribeiro – 7. Lirim Kastrati, 99. Bartosz Slisz, 67. Bartosz Kapustka, 27. Josué, 32. Ramil Mustafajew – 21. Rafael Lopes.
II połowa: 58. Dominik Hładun – 22. Kacper Skibicki, 14. Ihor Charatin, 63. Jakub Kisiel, 36. Nikodem Niski – 41. Wiktor Kamiński, 3. Patryk Pierzak, 18. Patryk Sokołowski, 86. Igor Strzałek, 40. Kacper Skwierczyński – 39. Maciej Rosołek.

CHOJNICZANKA: 1. Maciej Kikolski – 3. Marcin Grolik, 47. Wojciech Błyszko, 25. Kacper Kasperowicz – 10. Pascal Poloński, 8. Sam van Huffel, 4. Paweł Czajkowski, 22. Bartłomiej Kalinkowski, 7. Adam Ryczkowski – 17. Tomasz Mikołajczak, 30. Szymon Skrzypczak.
II połowa: 19. Miłosz Garstkiewicz – 21. Sebastian Golak, 5. Mateusz Bartosiak, 29. Maciej Białczyk – 11. Kamil Mazek, 77. Łukasz Wolsztyński, 45. Mateusz Cegiełka, 27. Filip Karbowy, 28. Michał Mikołajczyk (77, 91. Szymon Zimnicki) – 13. Konrad Formela (77, 20. Kacper Sztuka), 14. Robert Janicki.

W pierwszej połowie bramki naszego zespołu strzegł 18-letni bramkarz Maciej Kikolski z Legii Warszawa, który ma zostać wypożyczony do naszego klubu. W drugiej połowie zmienił go Miłosz Garstkiewicz o którym wspominaliśmy przy przedmeczowej zapowiedzi. Z nowych twarzy w drugiej części gry zagrał również 18-letni środkowy obrońca Pogoni Szczecin, Maciej Białczyk. Z grupy zawodników testowanych, trenujących z naszym zespołem od początku przygotowań, szansę gry otrzymali Pascal Poloński i Sebastian Golak. Niedzielny sparing, to była także okazja do debiutu dwóch zawodników z Akademii Chojniczanki – Kacpra Sztuki i Szymona Zimnickiego.