Do następnego meczu pozostało

Sparing nr 2: Arka Gdynia – Chojniczanka 0:0

Bezbramkowy remis w drugim sparingu przed rozpoczęciem sezonu 2023/24.

Pierwsza połowa odbywała się pod wyraźne dyktando gospodarzy. Nie oznaczało to jednak, że Damian Primel miał ręce pełne roboty. Spotkanie nie obfitowało w zbyt wiele sytuacji bramkowych, a strzałów celnych praktycznie nie było. Najgroźniejszą sytuacją w tej części spotkania był rzut wolny dla Arki, który świetnie obronił bramkarz Chojniczanki. Nasz zespół próbował odgryźć się w kontratakach, ale brakowało precyzji w zagraniach z bocznych sektorów. Momentami grę środkiem próbował przyśpieszyć przerzutem czy to Borysiuk czy Paprzycki, ale brakowało zrozumienia ze strony bocznych zawodników.

W drugiej połowie – po zmianie całych jedenastek przez obie ekipy – to Chojniczanka zrobiła się bardziej odważna. Poskutkowało to wywalczeniem rzutu karnego w 50 minucie spotkania. Do jedenastki podszedł Damian Nowacki. Uderzył jednak bardzo mocno, piłka po tym jak odbiła się od poprzeczki skierowała się w stronę linii bramowej i wróciła w pole karne. Sytuację do zdobycia gola miał jeszcze Antoni Prałat, ale jego strzał głową był za to zbyt lekki, by zaskoczyć Pawła Lenarcika. W 64 minucie bliska zdobycia gola była Arka. Wojciech Zieliński zdecydował się na strzał, piłka minęła bramkarza, ale odbiła się od poprzeczki. Niezłą sytuację miał także Olaf Kobacki w końcówce spotkania, ale z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Drużyna trenera Krzysztofa Brede zaatakowała jeszcze prawą stroną boiska. Do piłki dopadł Mateusz Surożyński, który uderzył mocno niecelnie.

SPARING NR 2: ARKA GDYNIA – CHOJNICZANKA 0:0

ARKA: Martin Chudý – Jerzy Tomal, Ołeksandr Azaćkyj, Kasjan Lipkowski, Marcel Predenkiewicz, Michał Bednarski, Michał Borecki, Przemysław Stolc, Luan Capanni, Kacper Skóra, Jakub Wilczyński.
II połowa: Paweł Lenarcik – Jerzy Tomal (68 Przemysław Stolc), Martin Dobrotka, Michał Marcjanik, Marcel Szymański, Wojciech Zieliński, Sebastian Milewski, Dawid Gojny, Wiktor Sawicki, Olaf Kobacki, Karol Czubak.

CHOJNICZANKA: Damian Primel – Czesław Raburski, Sebastian Golak, Tomasz Boczek, Maciej Zagraba – Kacper Skonieczny, Ariel Borysiuk, Oskar Paprzycki, Kacper Korczyc, Tomasz Mikołajczak – Kamil Chiliński (t.). II połowa: Michał Antkowiak – Maciej Kiełkucki, Jakub Goliński, Kacper Kasperowicz, Sebastian Szczytniewski (t.) – Dominik Pawłowski (t.), Błażej Szczepanek, Damian Nowacki, Antoni Prałat – Mariusz Idzik (t.), Mateusz Surożyński (t.)

Proudly made by