Do następnego meczu pozostało

Sparing nr 3: Olimpia Grudziądz – Chojniczanka 1:1

Chojniczanka zremisowała z Olimpią Grudziądz 1:1 w trzecim test-meczu przed rozpoczęciem sezonu 2023/24.

W pierwszej połowie wyżej zaatakowali gospodarze sparingu. Olimpia dość często przebywała na połowie Chojniczanki, sporadycznie finalizując akcję strzałem na bramkę. Szczelnie broniła defensywa Chojniczanki lub pewnie w bramce spisywał się Damian Primel, który w kolejnym już sparingu popisał się efektowną interwencją. Podopieczni trenera Krzysztofa Brede stworzyli tak naprawdę jedną sytuację. Przerzut ze środkowej strefy boiska Oskara Paprzyckiego uwolnił na lewej stronie Sebastiana Szczytniewskiego. Nowy lewy defensor Chluby Grodu Tura ograł rywala, ruszył w kierunku bramki i strzałem z kąta zmieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie już częściej potrafiliśmy dłużej utrzymać się na połowie rywala. Poskutkowało to m.in. sytuacjami Damiana Nowackiego (strzał sprzed pola karnego obroniony przez bramkarza Olimpii) oraz świetną okazją Antoniego Prałata, który z bliskiej odległości najpierw trafił w golkipera gospodarzy a przy dobitce przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gdy już wydawało się, że nic złego nie może się wydarzyć, a bardzo młody skład w końcówce spotkania będzie w stanie utrzymać korzystny wynik, straciliśmy gola po błędzie defensywy. Najpierw piłkę skutecznie obronił Sebastian Szabłowski, ale ta po zamieszaniu w polu karnym trafiła jeszcze do Kacpra Rycherta, który z kilku metrów wyrównał wynik meczu.

W naszym zespole zagrali również nowi zawodnicy testowani. 22-letni boczny pomocnik Jakub Karbownik (Garbarnia Kraków) i 19-letni lewy pomocnik Jakub Rękawek (Concordia Elbląg). Szansę pokazania się w sparingu otrzymał również środkowy pomocnik Filip Pawlak z drużyny rezerw Chojniczanki.

SPARING NR 3 (GRUDZIĄDZ): OLIMPIA GRUDZIĄDZ – CHOJNICZANKA 1:1 (0:1)
0:1 – Sebastian Szczytniewski (31′)
1:1 – Kacper Rychert (90′)

CHOJNICZANKA: Damian Primel (46 Sebastian Szabłowski) – Czesław Raburski (61 Maciej Kiełkucki), Sebastian Golak (61 Jakub Goliński), Tomasz Boczek (61 Kacper Kasperowicz), Sebastian Szczytniewski (61 Jakub Rękawek) – Błażej Szczepanek (66 Konrad Formela), Ariel Borysiuk (66 Mateusz Meyer), Oskar Paprzycki (46 Kacper Korczyc), Damian Nowacki (66 Filip Pawlak), Mateusz Surożyński (46 Jakub Karbownik) – Piotr Giel (46 Kamil Chiliński, 75 Antoni Prałat).

Więcej niebawem.

Proudly made by