Do następnego meczu pozostało

Sparing nr 3: Raków Częstochowa – Chojniczanka 5:1 (2:0)

Chojniczanka przegrała z Rakowem Częstochowa 1:5 w swoim trzecim meczu sparingowym podczas trwających przygotowań. Jedynego gola dla Chluby Grodu Tura zdobył Tomasz Mikołajczak z rzutu karnego.

 

Raków od samego początku wyszedł bardzo wysoko i spora część gry toczyła się na naszej połowie. Chojniczanka próbowała wychodzić kontrami. Po pierwszej z nich, która została sfinalizowana strzałem Kamila Mazka, padł pierwszy gol dla Rakowa. Akcja szybko przeniosła się z powrotem na własną połowę, a precyzyjne zagranie Iviego Lopeza wykorzystał Koczerhin. Raków długo utrzymywał się przy piłce i próbował rozerwać defensywę Żółto-Biało-Czerwonych. Nie szły za tym jednak konkretne sytuacje bramkowe. W 29 minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Szymon Skrzypczak, ale strzał naszego napastnika poleciał nad poprzeczką. Raków odpowiedział kilka minut później mocnym strzałem Sorescu, po którym to piłka odbiła się od poprzeczki. W końcówce pierwszej części gry prowadzenie Rakowa podwyższył Wiktor Długosz.

Podobnie wyglądała druga część gry i Raków bardzo szybko strzelił trzeciego gola. Tym razem do siatki trafił Mateusz Wdowiak. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego starali się przedostać w pole karne przeciwnika, ale nie było to dzisiaj najłatwiejsze zadanie. Próbowaliśmy i stroną Michała Mikołajczyka i Szymona Stróżyńskiego, a to ciężar gry brał na siebie van Huffel. Zamiast gola kontaktowego, był za to rzut karny dla częstochowian. Po faulu w polu karnym jedenastkę na gola zamienił Gutkovskis. Chojniczanka odpowiedziała bardzo szybko. Mikołajczak utrzymał się przy piłce na połowie rywala i wbiegł z nią w pole karne, gdzie został sfaulowany. Sam zainteresowany podszedł do rzutu karnego i pewnym strzałem pokonał Trelowskiego. Kolejnego gola już nie udało się zdobyć, a za to prowadzenie podwyższył Raków. W 90 minucie wynik ustalił Gutkovskis.

SPARING NR 3 (SOCHOCIN): RAKÓW CZĘSTOCHOWA – CHOJNICZANKA 5:1 (2:0)
1:0 – Władysław Koczerhin (12')
2:0 – Wiktor Długosz (44')
3:0 – Mateusz Wdowiak (52')
4:0 – Vladislavs Gutkovskis (64' – z rzutu karnego)
4:1 – Tomasz Mikołajczak (67' – z rzutu karnego)
5:1 – Vladislavs Gutkovskis (90')

 

RAKÓW: Vladan Kovačević – Bogdan Racovi?an, Zoran Arsenić, Milan Rundić (30' Sebastian Musiolik), Deian Sorescu, Walerian Gwilia, Igor Sapała, Wiktor Długosz, Ivi López, Władysław Koczerhin, Fabian Piasecki (37' Strátos Svárnas).
II połowa: Kacper Trelowski – Fran Tudor, Oskar Krzyżak, Strátos Svárnas, Ben Lederman, Giánnis Papanikoláou, Fábio Sturgeon, Mateusz Wdowiak, Szymon Czyż, Patryk Kun, Sebastian Musiolik (60' Vladislavs Gutkovskis).

CHOJNICZANKA: Maciej Kikolski – Wojciech Błyszko, Mateusz Bartosiak, Kacper Kasperowicz – Kamil Mazek, Paweł Czajkowski, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Wolsztyński, Adam Ryczkowski – Robert Janicki, Szymon Skrzypczak.
II połowa: Maciej Kikolski (70' Sebastian Sobolewski) – Marcin Grolik, Wojciech Błyszko, Maciej Białczyk – Szymon Stróżyński, Mateusz Cegiełka, Sam van Huffel, Filip Karbowy, Michał Mikołajczyk – Konrad Formela (75' Kacper Sztuka), Tomasz Mikołajczak.

Proudly made by