Do następnego meczu pozostało

Sparing nr 6: Warta Poznań – Chojniczanka 4:2 (2:1)

W środę 6 lipca piłkarze Chojniczanki rozegrali przedostatni sparing przed ligową inauguracją. Pojedynek z Wartą Poznań zakończył się porażką Chluby Grodu Tura 2:4.

Spotkanie z ekstraklasowym rywalem rozpoczęło się udanie dla Chojniczanki. W 12 minucie Tomasz Mikołajczak wykorzystał podanie od Kamila Mazka i mocnym strzałem zdobył gola. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 19 minucie spotkania Robert Ivanov ładnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Neugebauera. Dziesięć minut później Warta już prowadziła. Wrzutka w pole karne dotarła do Miłosza Szczepańskiego, który z bliskiej odległości wyprowadził "Warciarzy" na prowadzenie. Na samym początku drugiej połowy było już 3:1 dla rywala. Po faulu Szymona Stróżyńskiego w polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Michał Kopczyński. W 60 minucie zespół trenera Tomasza Kafarskiego zdobył gola kontaktowego. Do dośrodkowania Michała Mikołajczyka w tempo wbiegł Łukasz Wolsztyński i strzałem głową trafił piłką do siatki. W końcówce spotkania wynik ustalił Jussuf Mwinyi.

SPARING NR 6: WARTA POZNAŃ – CHOJNICZANKA 4:2 (2:1)
0:1 – Tomasz Mikołajczak(12')
1:1 – Robert Ivanov (19')
2:1 – Miłosz Szczepański (29')
3:1 – Michał Kopczyński (47' – z rzutu karnego)
3:2 – Łu?asz Wolsztyński (60')
4:2 – Jussuf Mwinyi (83')

WARTA: 33. Jędrzej Grobelny (46, 1. Adrian Lis) – 2. Jan Grzesik (58, 36. Marcin Szeibe; 84, 18. Filip Malchrowicz), 21. Mateusz Kupczak (62, 19. Michał Grobelny), 14. Kamil Kościelny (58, 34. Wiktor Pleśnierowicz), 4. Robert Ivanov (23, 20. Dimítris Stavrópoulos; 58, 5. Aleksander Kultys), 22. Konrad Matuszewski (58, 17. Szymon Sarbinowski) – 30. Miłosz Szczepański (58, 9. Jussuf Mwinyi), 8. Niilo Mäenpää (58, 18. Filip Malchrowicz; 71, 25. Jakub Paszkowski), 15. Michał Kopczyński (58, 37. Mikołaj Stangel; 71, 10. Milan Corryn), 24. Kajetan Szmyt (46, 3. Jakub Kiełb) – 11. Michał Jakóbowski (46, 77. Jayson Papeau).

CHOJNICZANKA: 19. Bartosz Neugebauer (46, 33. Sebastian Szabłowski) – 3. Marcin Grolik (46, 71. Sebastian Golak), 37. Wojciech Błyszko (46, 9. Mateusz Bartosiak), 25. Kacper Kasperowicz (46, 22. Maciej Białczyk) – 97. David Niepsuj (46, 20. Szymon Stróżyński; 71, 13. Konrad Formela), 38. Paweł Czajkowski (46, 45. Mateusz Cegiełka), 23. Bartłomiej Kalinkowski (46, 26. Sam van Huffel), 27. Filip Karbowy (46, 77. Łukasz Wolsztyński), 11. Kamil Mazek (46, 90. Michał Mikołajczyk) – 7. Tomasz Mikołajczak (46, 14. Robert Janicki), 30. Szymon Skrzypczak (46, 4. Adam Ryczkowski).