Do następnego meczu pozostało

Sparing nr 7: Arka Gdynia – Chojniczanka 0:0

Bezbramkowym remisem zakończył się sparing Chojniczanki z Arką Gdynia.

 

Chojniczanka mogła bardzo szybko wyjść na prowadzenie. Wolsztyński zagrał do Tomasza Mikołajczaka, który znalazł się z piłkąkilka metrów przed bramką, ale jego strzał trafił prosto w Kacpra Krzepisza. Kolejna składna akcja podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego ponownie przechodziła przez Wolsztyńskiego. Dalej w akcji brali udział Marcin Grolik i Paweł Czajkowski. Ten ostatni odszukał w polu karnym Szymona Skrzypczaka. Nasz napastnik źle trafił jednak w piłkę i ta poleciała nad bramką. Szczęścia próbował również Kamil Mazek, który zszedł z prawej strony do środka i oddał nieprzyjemny dla bramkarza strzał po ziemi. Arka próbowała rozerwać defensywę Chojniczanki, która była tego dnia bardzo szczelna i nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Gdy zespół trenera Tarasiewicza przedostał się już w okolice pola karnego, to dobrze radził sobie Bartosz Neugebauer. Pod koniec pierwszej połowy dobrą sytuację miał jeszcze Szymon Skrzypczak, gdzie po precyzyjnym zagraniu z lewej strony od Michała Mikołajczyka, strzałem głową przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, a i sytuacji bramkowych było już mniej. Na początku połowy w Arce postraszył trochę Purzycki, który był bliski pokonania golkipera Chojniczanki. W naszym zespole w dwóch niezłych sytuacjach znalazł się Szymon Zimnicki. Najpierw po celnym przrzucie Sebastiana Golaka, młody zawodnik mógł znaleźć się z piłką tuż przed linią bramkową, ale uprzedził go Michał Molenda. W 73 minucie meczu z defensorem Arki zabawił się Konrad Formela, który ostatecznie minął rywala i zagrał w pole karne do Filipa Karbowego. Ten odnalazł jeszcze Zimnickiego, po którego mocnym strzale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Chluba Grodu Tura miała jeszcze jedną groźną sytuację, ale ostatecznie po zamieszaniu w polu karnym, defensywa Arki zażegnała niebezpieczeństwo.

SPARING NR 7 (GNIEWINO): ARKA GDYNIA – CHOJNICZANKA 0:0

ARKA: Kacper Krzepisz – Bartosz Rymaniak, Kasjan Lipkowski, Martin Dobrotka, Przemysław Stolc – Mateusz Stępień, Sebastian Milewski, Janusz Gol, Christian Alemán, Kornel Przyborowski – Karol Czubak.
II połowa: Kacper Krzepisz (60 Michał Molenda) – Jerzy Tomal, Kasjan Lipkowski, Bartosz Rymaniak, Przemysław Stolc (60' Marcel Predenkiewicz) – Mateusz Stępień (60' Kacper Skóra), Michał Bednarski, Adrian Purzycki, Christian Alemán (60' Wojciech Zieliński), Mateusz Żebrowski – Karol Czubak (60' Marcus Vinícius).

CHOJNICZANKA: Bartosz Neugebauer – Marcin Grolik, Wojciech Błyszko, Kacper Kasperowicz – Adam Ryczkowski (30' Michał Mikołajczyk), Paweł Czajkowski, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Wolsztyński, Kamil Mazek – Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak.
II połowa: Sebastian Szabłowski (60' Bartosz Neugebauer) – Sebastian Golak, Mateusz Bartosiak, Maciej Białczyk – Szymon Stróżyński (70' Konrad Formela), Mateusz Cegiełka, Sam van Huffel, Filip Karbowy, Michał Mikołajczyk (60' Szymon Zimnicki) – Robert Janicki, Patryk Tuszyński.

Proudly made by