Do następnego meczu pozostało

Sparing z Zawiszą Bydgoszcz na początek obozu w Opalenicy

W środę piłkarze Chojniczanki wyjadą na czterodniowe zgrupowanie do Opalenicy. Na sam początek pobytu w wielkopolskim ośrodku, żółto-biało-czerwoni zagrają z Zawiszą Bydgoszcz. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:00.

 

Zawisza Bydgoszcz to beniaminek drugiej grupy III Ligi. Po rundzie jesiennej drużyna prowadzona przez Piotra Kołca zajmuje 10 miejsce w tabeli. Zawisza jesienią wygrał sześć spotkań, pięć zremisował, a siedem gier kończyło się zwycięstwem drużyny przeciwnej. Najskuteczniejszym graczem w szeregach środowego sparingpartnera jest Kamil Żylski. 26-letni napastnik jesienią zdobył dla Zawiszy 7 goli.

Z chojnickich akcentów w barwach rywali być może zobaczymy dwóch byłych zawodników Chojniczanki. Regularnie w rundzie jesiennej bronił Michał Dumieński, który grał przy Mickiewicza 12 w latach 2014-2017. Niedługo po odejściu Dumieńskiego, do Chojniczanki dołączył Stanisław Wędzelewski. 20-letni środkowy pomocnik trafił do Chojnic w 2018 roku i reprezentował nasz klub przez następne trzy lata. W ostatnim sezonie był wypożyczony do Sokoła Kleczew. Chojnicki epizod zaliczył również Korneliusz Sochań, który w 2014 roku był testowany przez Chojniczankę.

Najważniejsze meczowe wydarzenia będziemy tradycyjnie przekazywać na naszym klubowym Twitterze.

 

Proudly made by