Do następnego meczu pozostało

Sparingowa wygrana Chojniczanki z Sokołem Ostróda

W sobotnim sparingu rozgrywanym w Kartuzach Chojniczanka pokonała Sokół Ostróda 3:0. Można napisać, że Chojniczanka wzięła taki mały rewanż za jesienną porażkę z Sokołem w lidze. Podopieczni trenera Adama Noconia zagrali skuteczniej niż w ostatnim sparingu i odnieśli pewną wygraną.

Tempo spotkania było szybsze od środowego spotkania z Bytovią. Początek spotkania to wymiana cios za cios z drużyną Sokoła. W 4 minucie świetną interwencją popisał się Jakub Banach, który wyciągnął się jak struna i wybił strzał z dystansu. Chojniczanka mogła się odgryźć po kontrze Mikołajczaka zagrywającego do znajdującego się na lepszej pozycji Klichowicza, ale strzał skrzydłowego w ostatniej chwili został wybity z tzw. „światła bramki”. Chojniczanka miała przewagę w posiadaniu piłki i próbowała kreować sytuacje, ale brakowało dokładności. W końcu w 20 minucie prawą stroną popędził Orlik i dośrodkował do Szymona Skrzypczaka. Napastnik Chojniczanki wpadł w pole bramkowe uprzedzając golkipera drugiej drużyny i trafił do siatki. Skrypczak nie był tak odcięty od podań jak w sparingu z Bytovią i często wychodził na dobrą pozycję strzelecką. Sam strzelił jeszcze drugiego gola po ładnym długim podaniu Roberta Ziętarskiego, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Warto też wspomnieć o dobrych interwencjach Kuby Banacha, który pewnie radził sobie z zagrożeniem ze strony drużyny z Ostródy.

Druga połowa to nieco inny obraz gry, ale z minuty na minutę zmieniał się na korzyść naszej drużyny. Pierwszy sygnał dał Marcin Kurs, który urwał się na prawym skrzydle i po jego strzale golkiper Sokoła był zmuszony do interwencji. Chojniczanka szukała drugiego gola m.in. za sprawą podań z drugiej linii Artura Golańskiego czy też wejściach ze skrzydła Mudry lub Kursa. Ta sztuka udała się w 63 minucie. Rzut rożny wykonywał Artur Golański, piłka trafiła do Olafa Nowaka, a w polu karnym się zakłotłowało. W tej sytuacji dobrze odnalazł się Mateusz Bartosiak, który z kilku metrów zmieścił piłkę w bramce. Kilka minut później żółto-biało-czerwoni cieszyli się z trzeciej bramki. Paweł Czajkowski długim podaniem znalazł na skrzydle Szymona Emche, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera Sokoła. Drużyna trenera Piotra Jacka próbowała się odgryźć, ale również dobrze w bramce spisywał się Paweł Sokół. Najlepszą interwencją popisał się w końcówce meczu kiedy wybronił sytuację sam na sam. Chojniczanka miała swoje okazje do podwyższenia wyniku, ale w tej części gry brakowało już skuteczności.

Następny sparing „Chluba Grodu Tura” rozegra w środę 3 lutego o godzinie 11:00 z Arką Gdynia. Mecz zaplanowany został na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

SPARING NR 3 (KARTUZY): CHOJNICZANKA – SOKÓŁ OSTRÓDA 3:0 (1:0)
1:0 – Szymon Skrzypczak (20′)
2:0 – Mateusz Bartosiak (63′)
3:0 – Szymon Emche (66′)

CHOJNICZANKA:
I połowa: Jakub Banach – Michał Grobelny, Marcin Grolik, Kacper Kasperowicz, Oskar Nowak – Kamil Orlik, Adrian Rakowski, Robert Ziętarski, Tomasz Mikołajczak, Mateusz Klichowicz – Szymon Skrzypczak.
II połowa: Paweł Sokół – Jan Mudra, Mateusz Bartosiak, Martin Klabník, Oskar Nowak – Marcin Kurs, Paweł Czajkowski, Maciej Kona, Artur Golański, Szymon Emche – Olaf Nowak
SOKÓŁ OSTRÓDA:
I połowa: zawodnik testowany I – Adam Dobosz, Krzysztof Wicki, zawodnik testowany II, Michał Zimmer, Jakub Czajkowski, zawodnik testowany III, Karol Żwir, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V, Rafał Siemaszko.

II połowa: zawodnik testowany VI – Adam Dobosz, Wojciech Mazurowski, zawodnik testowany II, Michał Zimmer, Kamil Zalewski, zawodnik testowany VII, Wojciech Kalinowski, Tomasz Gajda, zawodnik testowany V, Dawid Wolny.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by