Do następnego meczu pozostało

Sparingowo z ekstraklasowcem

Wśród zimowych sparingpartnerów Chojniczanki jest jeden zespół z Ekstraklasy – ŁKS Łódź. I właśnie w najbliższy piątek o godzinie 12:00 w Łodzi zmierzymy się z popularnymi „Rycerzami Wiosny”.

Spotkanie będzie można obejrzeć bezpłatnie w serwisie YouTube na kanale ŁKS TV.

ŁKS to dobrze nam znany rywal. Spotykaliśmy się już w sezonach 2018/19 i 2022/23 w rozgrywkach 1 Ligi. Bilans tych starć to 1 zwycięstwo i 3 porażki. W bieżącym sezonie – już na drugoligowych boiskach – rywalizujemy z rezerwami ŁKS-u, które składają się głównie z najzdolniejszych zawodników Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego.

Po rundzie jesiennej, nasz najbliższy sparingpartner zamyka tabelę PKO Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Stokowca mają na swoim koncie 10 punktów i strata do bezpiecznego miejsca wynosi 9 punktów. Ełkaesiacy nie zamierzają jednak składać broni i wiosną chcą powalczyć o utrzymanie w elicie. Pomóc w tym mają chociażby nowe nabytki „Reprezentacji Łodzi”. Zimą do zespołu z al. Unii doszedł boczny obrońca Riza Durmisi mający na swoim koncie grę m.in. w Lazio Rzym, Betisie Sevilla, OGC Nice czy Salernitanie. Ofensywę wzmocnił Husein Balić, który ma za sobą grę i gole chociażby w Lidze Europy czy Lidze Konferencji Europy w barwach Linzer ASK. ŁKS wypożyczył również z Pogoni irańskiego pomocnika Yadegara Rostamiego.

Dla ŁKS-u to pierwszy sparing w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Natomiast podopieczni trenera Krzysztofa Brede mają za sobą udane przetarcie z pierwszoligową Lechią Gdańsk.

Proudly made by