Do następnego meczu pozostało

Sparingowy pojedynek z Widzewem Łódź

Przed Chojniczanką drugi w tym roku mecz kontrolny. Rywalem "Chluby Grodu Tura" będzie Widzew Łódź. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 22 stycznia o godzinie 12:00 w Ośrodku Treningowym Łodzianka w Parku 3 Maja w Łodzi.

 

Najbliższego przeciwnika Chojniczanki nie trzeba szerzej przedstawiać. Widzew Łódź to jedna z największych piłkarskich marek w naszym kraju. W ostatnich sezonach trwa proces odbudowy klubu, a głównym celem jest oczywiście powrót do Ekstraklasy. Widzew "minął" się z Chojniczanką biorąc pod uwagę ligowe poziomy. Poprzedni sezon w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi "Widzewiacy" skończyli na 9. miejscu. W bieżących rozgrywkach zespół prowadzony przez trenera Janusza Niedźwiedzia zajmuje pozycję wicelidera tabeli. Co ciekawe Widzew i Chojniczanka to zespoły, które w tym sezonie na poziomie centralnym zdobyły najwięcej goli przed własną publicznością (27).

Nie będzie to pierwszy w historii mecz pomiędzy Chojniczanką a Widzewem. Pucharowy pojedynek z 1981 roku w 1/16 finału zapisał się na kartach historii naszego klubu jako jedno z największych wydarzeń. Chojniczanka grała wówczas w Klasie Okręgowej, a Widzew był świeżo upieczonym Mistrzem Polski mając w składzie wielu reprezentantów Polski. Chojniczanka przegrała co prawda 2:1, ale dzielnie walczyła i udowodniła, że jest w stanie przeciwstawić się faworyzowanemu przeciwnikowi. Na następny mecz o stawkę przyszło czekać aż do sezonu 2014/15, kiedy to spotkaliśmy się w rozgrywkach I Ligi. W Chojnicach żółto-biało-czerwoni wygrali 2:0. W rewanżu górą był Widzew wygrywając 1:0. Dwa razy zagraliśmy także sparingowo. W 2010 roku Widzew uświetnił obchody 80-lecia Chojniczanki i w przerwie między sezonami doszło do meczu, który zakończył się wygraną Widzewa 3:1. Półtora roku później spotkaliśmy się w Łodzi. Wtedy padł remis 3:3.

Transmisję ze sparingu przeprowadzi kanał Widzew TV w serwisie YouTube. Najważniejsze meczowe wydarzenia będziemy przekazywać za pośrednictwem naszego profilu na Twitterze. 

Proudly made by