Do następnego meczu pozostało

Stal Rzeszów – Chojniczanka 2:0 (1:0)

Stal Rzeszów górą w hicie 3. kolejki eWinner 2 Ligi. Gospodarze pokonali Chojniczankę 2:0 po bramkach Bartłomieja Poczobuta i Damiana Michalika.

 

Zespół trenera Daniela Myśliwca od samego początku narzucił mocne tempo i pierwsza połowa toczyła się głównie na połowie Chojniczanki choć spotkanie nie obftiowało w wiele sytuacji bramkowych. Pierwsze ostrzeżenie pojawiło się w 13 minucie, gdy Patryk Małecki uderzył w słupek. Chojniczance sporadycznie udawało się przedrzeć na połowę rywala i dłużej utrzymać się przy piłce. Taki moment nastał w 32 minucie. Ładną akcję przeprowadził Kamil Mazek i zagrał w pole karne do Artura Pląskowskiego. Nasz napastnik znajdował się jednak na minimalnym spalonym. Stal szukała sposobu na złamanie defensywy chojniczan. Próbował Bartosz Wolski z dystansu, ale piłka poleciała minimalnie obok słupka. Co nie udało się Wolskiemu, udało się Bartłomiejowi Poczobutowi, który pięknym strzałem z zewnętrzną częscią stopy nie dał żadnych szans Kamilowi Brodzie. Najlepsza sytuacja Chojniczanki miała miejsce przed samym końcem pierwszej częsci gry. Akcją na jeden kontakt nasz zespół dostał się w pole karne. W stronę bramki pędził już Michał Mikołajczyk, który mógłby się znaleźć w idealnej sytuacji do oddanie strzału, gdyby nie interwencja golkipera Stali.

Druga połowa rozpoczęła się od odważniejszej gry Chojniczanki, ale wciąż brakowało konkretnych syutuacji strzeleckich.Stal próbowała atakować bocznymi sektorami. W 67 minucie na boisku pojawił się Andreja Prokić, który napędził akcję bramkową gospodarzy na 2:0. Kamil Broda początkowo powstrzymał akcję Prokicia, ale do dobitki doszedł Damian Michalik i wpakował piłkę do bramki. Zespół trenera Tomasza Kafarskiego próbował jeszcze zaskoczyć strzałami z dystansu, ale brakowało celności. Krótko po wejściu na boisko Łukasza Wolsztyńskiego Chojniczanka przedostała się w pole karne właśnie za sprawą akcji ostatniego nabytku Chluby Grodu Tura. Adrian Rakowski w polu karnym jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. W samej końcówce do rzutu wolnego z korzystnej pozycji podszedł Wolsztyński. Uderzenie naszego zawodnika poleciało minimalnie obok bramki.

3. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: STAL RZESZÓW – CHOJNICZANKA 2:0 (1:0)
1:0 – Bartłomiej Poczobut (39')
2:0 – Damian Michalik (69')

STAL: 39. Wiktor Kaczorowski – 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 91. Paweł Oleksy, 37. Piotr Głowacki – 10. Bartłomiej Poczobut (90, 8. Marcel Kotwica), 7. Krzysztof Danielewicz, 68. Bartosz Wolski (80, 18. Bartosz Snopczyński) – 69. Damian Michalik (80, 17. Dawid Olejarka), 19. Patryk Małecki, 3. Mariusz Sławek (67, 11. Andreja Prokić).

CHOJNICZANKA:: 1. Kamil Broda – 3. Marcin Grolik, 47. Damian Byrtek, 20. Michał Grobelny – 11. Kamil Mazek, 45. Mateusz Cegiełka (69, 14. Adrian Rakowski), 8. Sam van Huffel (63, 10. Maciej Kona), 17. Tomasz Mikołajczak (63, 30. Szymon Skrzypczak), 28. Michał Mikołajczyk – 91. Mateusz Klichowicz (63, 9. Szymon Emche), 7. Artur Pląskowski (81, 77. Łukasz Wolsztyński).

żółte kartki: Małecki, Poczobut – Byrtek, Mikołajczyk.

Proudly made by