Do następnego meczu pozostało

Start przygotowań do rundy wiosennej 2022 (FOTO)

W poniedziałek 10 stycznia piłkarze Chojniczanki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej 2022. Pierwszy dzień przygotowań upłynął pod znakiem badań wydolnościowych, które standardowo są przeprowadzane na samym starcie okresu przygotowawczego.

 

– Zawodnicy wykonywali próbę wysiłkową przy użyciu testu 30-15 IFT, podczas której analizie zostały poddane parametry krwi oraz gazów oddechowych. Badania odbyły się przy współpracy z firmą 4SportLab. W okresie przejściowym, między zakończeniem rundy jesiennej a startem przygotowań zawodnicy nie próżnowali. Wykonywali treningi szybkościowe, siłowe i wytrzymałościowe według zindywidualizowanych rozpisek. Pora na treningi specjalistyczne na boisku – mówi trener przygotowania motorycznego Chojniczanki, Dominik Milewski.

W testach udział wzięło 22 zawodników:
Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Grobelny, Kacper Kasperowicz, Michał Mikołajczyk, Sebastian Olszewski, Damian Byrtek, Paweł Czajkowski, Sam van Huffel, Michał Marszałkiewicz, Mateusz Cegiełka, Łukasz Wolsztyński, Marcin Trojanowski, Filip Karbowy, Konrad Formela, Artur Pląskowski, Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak i Mateusz Klichowicz. Przygotowania z pierwszym zespołem rozpoczęła także trójka zawodników z akademii Chojniczanki: Kacper Sztuka, Jędrzej Osowski i Czesław Raburski.
Przygotowania pod okiem trenera Pawła Skiby rozpoczęli również bramkarze – Jakub Banach, Szymon Lewandowski, Sebastian Sobolewski oraz golkiper z akademii Chojniczanki – Jakub Lepak.

Z powodu drobnego urazu zabrakło Kamila Mazka, który nie weźmie udziału w pierwszych dniach okresu przygotowawczego. Z zespołem nie trenują zawodnicy, którzy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów czyli Szymon Emche i Adrian Rakowski. Natomiast Kamil Orlik rozpocznie przygotowania z drugą drużyną.

To jeszcze nie koniec testów motorycznych. Ciąg dalszy badań w tym tygodniu. We wtorek odbędą się testy siły, natomiast na piątek zaplanowano testy szybkościowe. Pierwszy tydzień przygotowań zamknie sparing ze Świtem Skolwin, który zostanie rozegrany w sobotę 15 stycznia o godzinie 14:00 w Ustroniu Morskim.

Proudly made by