Do następnego meczu pozostało

Statystyczne ciekawostki z meczu Chojniczanka – GKS Bełchatów

Statystyczne ciekawostki z meczu 12. kolejki eWinner 2 Ligi: Chojniczanka – GKS Bełchatów.

 

– Chojniczanka wygrała z GKS-em Bełchatów 5:0 i tym samym odniosła najwyższe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Po tej kolejce Chojniczanka ponownie jest najskuteczniejszą drużyną eWinner 2 Ligi. Zespół trenera Tomasza Kafarskiego zdobył w tym sezonie 27 bramek. Drugą najskuteczniejszą ekipą w lidze jest Stal Rzeszów (26 goli).

– W sobotnim meczu Chojniczanka oddała 14 strzałów na bramkę z czego 6 strzałów było celnych. GKS próbował zaskoczyć Kamila Brodę 6 razy, ale nie oddał przy tym żadnego celnego strzału.

– Chojniczanka w meczu z GKS-em Bełchatów wykazała się bardzo wysoką skutecznością. Biorąc pod uwagę wskaźnik oczekiwanej liczby bramek (wyznaczany na podstawie jakości tworzonych okazji), to współczynnik xG Chluby Grodu Tura wyniósł tylko 1.53. Same sytuacje, po których gole strzelali Artur Pląskowski i Mateusz Klichowicz zostały ocenione kolejno na 0.31 i 0.26. Współczynnik xG GKS-u w tym meczu to 0.27.

– Żółto-biało-czerwoni w meczu przeciwko GKS-owi wymienili 601 podań, co przełożyło się także na 59% posiadania piłki w całym spotkaniu. Rywale podawali 382 razy. Dokładność podań Chojniczanki wyniosła 86%, a GKS-u 80%.

– Indywidualnie, najczęsciej przy piłce był Damian Byrtek, który zanotował 89 podań z 99% skutecznością zagrań.

– Wg. wskaźnika InStat Index najlepszym zawodnikiem Chojniczanki w meczu z GKS-em był Kamil Mazek (269). Tuż za nim był Michał Mikołajczyk (259) i Sam van Huffel (245).

– Chojniczanka po raz trzeci z rzędu zagrała na zero z tyłu. Nasza trójka defensorów stoczyła w sobotę 28 pojedynków w obronie. Marcin Grolik na 14 pojedynków wygrał 43% starć, Damian Byrtek na 10 pojedynków wygrał 70% z nich, a Kacper Kasperowicz na 4 pojedynki wygrał 50%.

– Jeżeli jesteśmy jeszcze przy grze defensywnej, to udane spotkanie zaliczył także młodzieżowiec Mateusz Cegiełka. "Cegła" w meczu z GKS-em odzyskał 9 piłek, zaliczył 6 odbiorów i na 8 pojedynków w obronie wygrał 63% z nich.

– Działania ofensywne napędzał natomiast m.in. Sam van Huffel. Holender zaliczył w sobotnim meczu 3 kluczowe podania (najwięcej w meczu), a na 9 pojedynków w ataku wygrał 67% z nich. Sam najczęsciej w tym spotkaniu wchodził również w drybling (5 razy).

Proudly made by