Do następnego meczu pozostało

Statystyczne ciekawostki z meczu Lech II Poznań – Chojniczanka

Statystyczne ciekawostki z meczu 13. kolejki eWinner 2 Ligi: Lech II Poznań – Chojniczanka.  

 

– Chojniczanka przegrała z Lechem II Poznań 3:2. Żółto-biało-czerwoni gonili wynik do samego końca, ale ostatecznie z Wronek nie udało się wywieźć choćby punktu. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wypracowali w sobotnim meczu 8 okazji bramkowych. Lech II o jedną mniej. Wskaźnik oczekiwanej liczby bramek (xG) przemawia na korzyść zespołu z Chojnic. Współczynnik xG Chojniczanki w tym meczu wyniósł aż 3.0, a Lecha II 2.2.

– W sobotnim starciu nie brakowało klarownych sytuacji i strzałów na bramkę. Obie ekipy oddały po 17 strzałów. Po stronie gospodarzy było 8 celnych prób, a gości 5. Najaktywniejszy w tej statystyce był Łukasz Wolsztyński, który 5 razy próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Po 4 strzały oddał Sergey Krivets i Szymon Skrzypczak.

– Dłużej przy piłce utrzymywał się zespół gospodarzy. Lech II był przy piłce przez 54% czasu gry i wymienił przez ten czas 582 podania. Chojniczanka zaliczyła 506 podań. Najczęściej przy piłce był Łukasz Norkowski (80 podań). W Chojniczance natomiast najczęściej podawał Marcin Grolik (66 podań). Dokładność podań Lecha II wyniosła 83%, a Chojniczanki 78%.

– Wg. wskaźnika InStat Index najlepszym zawodnikiem meczu był Tymoteusz Klupś (286). Największy InStat Index w Chojniczance należał do Marcina Grolika (239). Tuż za nim był Łukasz Wolsztyński (235) i Maciej Kona (234).

– Chojniczanka była skuteczniejsza w pojedynkach. Na 146 pojedynków, żółto-biało-czerwoni wygrali 54% z nich.  Indywidualnie najwięcej pojedynków w meczu wygrał Adrian Laskowski (12). W Chojniczance po 11 pojedynków wygrał Marcin Grolik i Damian Byrtek.

Proudly made by