Do następnego meczu pozostało

Statystyczne ciekawostki z meczu Motor Lublin – Chojniczanka

Statystyczne ciekawostki z meczu 11. kolejki eWinner 2 Ligi: Motor Lublin – Chojniczanka. 

 

– Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Biorąc pod uwagę wskaźnik oczekiwanej liczby bramek (wyznaczany na podstawie jakości tworzonych okazji) czyli tzw. xG, to Chojniczanka miała tę statystykę lepszą od zespołu Motoru. Współczynnik xG Chojniczanki wyniósł 1.09, a Motoru 0.87. Sama sytuacja Michała Mikołajczyka z 26 minuty spotkania została oceniona na 0.34.

– W sobotnim meczu dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Posiadanie piłki Motoru wynosiło 65%. Zespół z Lublina wymienił w tym meczu 570 podań, a Chojniczanka 326.

– Wg. wskaźnika InStat Index najlepszym zawodnikiem Chojniczanki w meczu z Motorem był Kacper Kasperowicz. InStat Index naszego młodego defensora wyniósł 245. Tuż za nim był Damian Byrtek (241) i Łukasz Wolsztyński (240).

– Defensywa Chojniczanki bardzo skutecznie wyłączyła z gry najskuteczniejego zawodnika eWinner 2 Ligi – Michała Fidziukiewicza. Autor 13 goli dla Motoru w bieżącym sezonie stworzył tylko jedną okazję do zdobycia gola i zanotował 15 kontaktów z piłką.

– Wysoką aktywnośc w ofensywnych działaniach Chojniczanki wykazywał Szymon Skrzypczak, Sam van Huffel i Łukasz Wolsztyński. Sam Skrzypczak stoczył 17 pojedynków w ataku. Natomiast Łukasza Wolsztyńskiego, rywale aż pięciokrotnie powstrzymywali faulem.

– Najwięcej odbiorów w całym spotkaniu zanotował Łukasz Wolsztyński. "Wolsztyn" zaliczył 11 odbiorów ze skutecznością na poziomie 64%.

– Najwięcej celnych podań w naszym zespole miał natomiast Kamil Mazek. Nasz wahadłowy podawał 32 razy z czego 29 zagrań było celnych. Dla porównania najczęsciej celnie podającym zawodnikiem Motoru był Arkadiusz Najemski, który wymienił 80 celnych podań.

– Wspominaliśmy już wyżej o Kasperowiczu, dla którego to trzeci mecz w wyjściowym składzie Chojniczanki. Nasz wychowanek w sobotnim meczu wyróżnił się 100% skutecznością w pojedynkach w obronie. Przeciwko Motorowi Kacper zanotował 6 pojedynków w defensywie i 2 w ataku.

– Dla Chojniczanki to pierwszy remis w sezonie 2021/22. W tej kolejce po raz pierwszy punktami podzielił się także Lech II Poznań i Sokół Ostróda. W rozgrywkach eWinner 2 Ligi nie ma już zespołu, który jeszcze nie zremisował.

źródło danych: InStat

Proudly made by