Do następnego meczu pozostało

Świt Skolwin pierwszym sparingpartnerem

W sobotę 15 stycznia piłkarze Chojniczanki rozegrają pierwszy sparing w trakcie przygotowań do rundy wiosennej 2022.

 
Rywalem podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego będzie Świt Skolwin. Spotkanie rozegrane zostanie w Ustroniu Morskim, a początek meczu zaplanowano na godzinę 14:00.

Świt Skolwin to po rundzie jesiennej 6. drużyna rozgrywek III Ligi (grupa II). W sezonie 2014/15 zespół uzyskał historyczny awans do III Ligi i od sezonu 2015/16 utrzymuje się na tym poziomie rozgrywek z roku na rok wzmacniając swoją pozycję. W sezonach 2017/18, 2019/20 i 2020/21 drużyna Świtu była bardzo bliska awansu do rozgrywek II Ligi. W bieżących rozgrywkach najbliższemu sparingpartnerowi Chojniczanki idzie może trochę słabiej, ale za to w historii klubu z pewnością zapisze się pucharowy pojedynek z Legią Warszawa w 1/16 finału tych rozgrywek. Świt co prawda odpadł po porażce 1:0, ale dzielnie postawił się znacznie wyżej notowanemu rywalowi.

Nowym zawodnikiem Świtu został Szymon Emche, który został wypożyczony z Chojniczanki na pół roku. Ze znajomych twarzy w kadrze Świtu znajduje się również 19-letni obrońca Oskar Potoczny, który był testowany przez Chojniczankę w ubiegłym roku.

Chojniczanka jeszcze nigdy nie mierzyła się ze Świtem. Na relację tekstową z sobotniego sparingu zapraszamy na nasz profil na Twitterze

Proudly made by