Do następnego meczu pozostało

Szymon Drewniak dołącza do Chojniczanki

Do naszego zespołu dołączył nowy zawodnik. Graczem Chojniczanki został Szymon Drewniak. Kontrakt 29-letniego środkowego pomocnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 6. 

– Zainteresowanie Szymonem wykazywaliśmy już podczas letniego okresu przygotowawczego, jednak dopiero teraz ostatecznie zdecydowaliśmy się na ten krok. Potrzebny jest nam kreatywny, a w dodatku ograny i znający dobrze realia pierwszoligowe zawodnik do środka pola. Szymon to bez wątpienia piłkarz o ustalonej marce i jakości, dlatego bardzo liczymy, że pomoże nam w tym trudnym dla Chojniczanki sezonie – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak. 

Szymon Drewniak urodził się 11 lipca 1993 roku w Poznaniu. Jest wychowankiem Akademii Lecha Poznań w którego barwach debiutował na boiskach Ekstraklasy oraz w europejskich pucharach, a także zdobył Mistrzostwo Polski w sezonie 2014/15. Premierowy występ w barwach pierwszego zespołu Lecha miał miejsce w sezonie 2011/12. W 2014 roku został wypożyczony do Górnika Zabrze, gdzie rozegrał 13 spotkań. Następnie wrócił jeszcze na sezon do Lecha i łącznie dla klubu z Poznania zagrał w 48 oficjalnych spotkaniach. Kolejnym klubem w karierze Szymona Drewniaka był Chrobry Głogów. Udane występy na boiskach zaplecza Ekstraklasy poskutkowały szybkim powrotem do elity. Sezon 2016/17 rozegrał w Górniku Łęczna, gdzie w 29 meczach strzelił 5 goli. Kolejnym krokiem był transfer do Cracovii dla której zagrał w 21 meczach. Lata 2018-2021 spędził w 1 Lidze reprezentując kolejno Chrobrego Głogów, Arkę Gdynia i Odrę Opole. Ostatnim klubem Szymona Drewniaka był Górnik Łęczna, który po awansie do Ekstraklasy sięgnął po swojego byłego zawodnika. Dla klubu z Lubelszczyzny zagrał jeszcze w 26 meczach. Łącznie nasz nowy nabytek rozegrał na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce 124 mecze w których strzelił 6 goli. 
Szymon, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!
 

Proudly made by