Do następnego meczu pozostało

Szymon Skrzypczak na dłużej w Chojniczance

Szymon Skrzypczak przedłużył kontrakt z Chojniczanką. Nowa umowa napastnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok.

 

32-letni napastnik to jeden z najskuteczniejszych zawodników Chojniczanki w dwóch ostatnich sezonach. Skrzypczak dołączył do naszego klubu w sierpniu 2020 roku. Wcześniej reprezentował m.in. Odrę Opole, Górnika Zabrze, GKS Katowice czy Zagłębie Lubin. Bilans Szymona w Chojniczance to 71 meczów i 27 goli. Dzisiaj już wiemy, że w przyszłym sezonie, Szymon powalczy o poprawienie tego bilansu w barwach Chluby Grodu Tura, tylko, że już na boiskach Fortuna 1 Ligi. Nasz zawodnik doskonale zna pierwszoligowe realia. Na zapleczu Ekstraklasy, Skrzypczak zagrał w 117 meczach i strzelił 24 gole.

Zależało nam na przedłużeniu kontraktu z Szymonem, mimo, że za nim jest może trochę słabsza runda niż poprzednie. Wpisuje się on nam bardzo dobrze zarówno pod względem piłkarskim jak i charakterologicznym w model drużyny, którą chcemy budować pod kątem gry w 1 lidze. Dlatego bardzo się cieszę, że Szymon zostaje z nami – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Szymon, życzymy powodzenia i liczymy na kolejne udane występy w żółto-biało-czerwonych barwach!

 

Proudly made by