Do następnego meczu pozostało

Szymon Stróżyński wypożyczony do Chojniczanki

Szymon Stróżyński to kolejny zawodnik, który wzmocni Chojniczankę przed sezonem 2022/23. 19-letni skrzydłowy został wypożyczony do naszego zespołu z Miedzi Legnica do 30 czerwca 2023 roku.

 

Nowy piłkarz Chluby Grodu Tura urodził się 6 października 2002 roku w Pile. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w szkółce piłkarskiej Football Academy Piła. W 2015 roku trafił do szkółki FASE Szczecin. Cztery lata później został zawodnikiem Miedzi Legnica, gdzie najpierw grał w zespole U-19, a następnie w trzecioligowych rezerwach. W ubiegłym sezonie zadebiutował w pierwszym zespole Miedzi. Stróżyński w sezonie zakończonym awansem "Miedzianki" do Ekstraklasy, rozegrał 18 meczów na pierwszoligowych boiskach oraz 2 w rozgrywkach Pucharu Polski. 

Obecność Szymona w naszej kadrze to efekt tego, że konsekwentnie odmładzamy naszą drużynę, a po drugie chcemy mieć w niej sporą grupę utalentowanej młodzieży, która będzie deptać po piętach piłkarzom doświadczonym. Szymon pokazał się z bardzo dobrej strony w ubiegłym sezonie w barwach walczącej o awans do ekstraklasy Miedzi Legnica, do tego to chłopak z regionu, więc gdy pojawiła się opcja jego wypożyczenia, uznaliśmy, że może być bardzo pożytecznym i ważnym ogniwem Chojniczanki – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Szymon miał już okazję do nieoficjalnego debiutu w barwach Chojniczanki. Młodzieżowiec rozegrał 45 minut w zremisowanym 1:1 sparingu z Wisłą Płock.Szymon, witamy w Grodzie Tura i życzymy powodzenia!
 

Proudly made by