Do następnego meczu pozostało

Test z wicemistrzem Polski

Piłkarze Chojniczanki od piątku przebywają na zgrupowaniu w wielopolskim Jarocinie. W niedzielę jednak udadzą się na Mazowsze. Dokładnie do Sochocina, by zmierzyć się z wicemistrzem Polski i aktualnym zdobywcą Pucharu Polski, Rakowem Częstochowa. Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 12:30.

 

Dla zespołu trenera Tomasza Kafarskiego to będzie już trzeci sparing podczas trwających przygotowań do nowego sezonu i trzeci z zespołem z PKO Ekstraklasy. W pierwszym sparingu żółto-biało-czerwoni przegrali z Legią Warszawa 1:3, a w drugim zremisowali 1:1 z Wisłą Płock. Raków Częstochowa ma za sobą jak dotychczas jeden rozegrany test-mecz. Nasz niedzielny przeciwnik wygrał w ubiegłą środę z Lechią Gdańsk 2:1.

Drużyna trenera Marka Papszuna ma za sobą kolejny udany sezon w którym to praktycznie do samego końca walczyła o tytuł Mistrza Polski. Ostatecznie drugi raz z rzędu "Czerwono-Niebiescy" zajęli drugie miejsce. Dzisiaj Raków podczas obozu w Sochocinie przygotowuje się nie tylko do rywalizacji na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, ale również po raz kolejny będzie to jeden z reprezentatów naszego kraju w europejskich pucharach. Zespół z Częstochowy w ubiegłym sezonie zakończył udział na ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. W tym sezonie pojawi się okazja, by poprawić ten wynik i być może awansować już do rozgrywek fazy grupowej. Jak na razie po stronie ruchów kadrowych w zespole rywala doszło do zakontraktowania dwóch nowych zawodników (grecki obrońca Stratos Svarnas z AEK Ateny i napastnika Fabiana Piaseckiego ze Śląska Wrocław). Drużynę opuścił natomiast Jakub Arak, który przeniósł się do GKS-u Katowice.

Raków Częstochowa to dobrze znany nam przeciwnik. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w sezonie 2010/11 w rozgrywkach II Ligi zachodniej. Ostatnie spotkanie miało miejsce w sezonie 2019/20 w I rundzie Pucharu Polski. Łącznie w oficjalnych meczach mierzyliśmy się 11 razy. Bilans spotkań to 4 zwycięstwa Chojniczanki, 3 remisy i 4 zwycięstwa Rakowa.

Początek sparingu Raków Częstochowa – Chojniczanka zaplanowano na godzinę 12:30. Spotkanie będzie zamknięte dla mediów oraz kibiców. Najważniejsze meczowe wydarzenia będziemy przekazywać na naszym profilu na TWITTERZE

 

Proudly made by