Do następnego meczu pozostało

Tomasz Fojut zostanie trenerem rezerw Chojniczanki

Tomasz Fojut zostanie nowym trenerem rezerw Chojniczanki i poprowadzi nasz drugi zespół w rundzie wiosennej pomorskiej IV Ligi.

Nowy szkoleniowiec drugiego zespołu urodził się 11 marca 1985 roku. Posiada licencję UEFA A oraz dyplom UEFA Elite Youth A. Podczas kariery piłkarskiej był związany z Chojniczanką oraz Kolejarzem Chojnice, a w futsalu z Red Devils Chojnice oraz Medanem Gniezno. W 2011 roku rozpoczął pracę jako trener, obejmując seniorski zespół Tęczy Brusy. W tym samym roku też zaczęła się jego trenerska przygoda z Akademią Chojniczanki, obejmując zespół rocznika 2005. Dzisiaj, pierwsi podopieczni trenera Fojuta są już m.in. zawodnikami pierwszej drużyny Chluby Grodu Tura oraz kluczowymi graczami zespołu rezerw. W naszej Akademii pracował przez 10 lat. Wiosną 2022 roku objął czwartoligowego Borowiaka Czersk. Po pracy w Czersku wrócił do Akademii Chojniczanki. Ostatnio w naszym klubie prowadził drużynę Juniora C1.

Jednym z priorytetów trenera Tomasza Fojuta jest rozwój osobisty. Za sobą ma udział w wielu szkoleniach, konferencjach czy warsztatach. Uczestniczył również w stażach w takich klubach jak Szachtar Donieck, Lech Poznań, Dynamo Kijów czy Lechia Gdańsk.

Cała dotychczasowa moja praca trenera była poświęcona temu, aby rozwijać zawodników.
Drugi zespół jest idealnym miejscem, aby kontynuować to co robiłem wcześniej. Wydaje mi się, że jestem odpowiednią osobą do tego, aby być łącznikiem akademii z pierwszym zespołem. Chciałbym stworzyć środowisko, gdzie młody utalentowany piłkarz będzie miał możliwość podnieść swoje umiejętności, które pozwolą mu pójść wyżej. Sposób naszej gry musi być żywiołowy, oparty na wysokim pressingu oraz posiadaniu piłki. Wierzę, że taki model gry będzie idealny do tego, żeby ci chłopcy odnaleźli się na każdym poziomie rozgrywkowym
– komentuje Tomasz Fojut.

Nowemu trenerowi rezerw Chojniczanki życzymy powodzenia w prowadzeniu i rozwijaniu swojego zespołu oraz dalszej wytrwałości w realizowaniu piłkarskich celów.

Informujemy również, że w sztabie drugiej drużyny pozostanie trener Dawid Domeracki, który pełni funkcję asystenta.

Proudly made by