Do następnego meczu pozostało

Tomasz Kafarski: Ten mecz nie był taki łatwy

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Kafarskiego.

 

Drużyna zaragowała pozytywnie. Te ostatnie chwile nie były pozytywne i przyjemne, ale tak jest w piłce. Takich sytuacji przeżyłem już wiele, większość moich piłkarzy pewnie też. Wyszliśmy z tego marazmu z twarzą, ale ten mecz nie był taki łatwy. Efekt końcowy czyli zwycięstwo to dla nas bardzo cenna rzecz. Bramka Tomasza Mikołajczaka i czerwona kartka zawodnika Pogoni, to były kluczowe momenty pierwszej połowy. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale często były to niedokładne dośrodkowania czy źle rozwiązane akcje. Trzeba szanować to co jest. Od wtorku szykujemy się do kolejnego meczu – podsumowywał mecz trener Tomasz Kafarski.

Chojniczanka w pierwszej połowie nie miała zbyt wielu klarownych okazji do zdobycia gola, ale za to w drugiej połowie mogła pokusić się o więcej bramek – Każdy z zawodników bierze odpowiedzielaność za siebie, piłkę i wydarzenia na boisku. Daję im w tym względzie swobodę. Dobrze, że Szymon z tej trudnej sytuacji zdobył bramkę na 2:0, która zamknęła ten mecz – mówi szkoleniowiec Chojniczanki.

Sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać w sobotnim meczu z dwóch defensorów – Damiana Byrtka i Mateusza Bartosiaka. – Przed tym meczem pozmienialiśmy trochę jeżeli chodzi o charakter i styl gry. Piłkarze, którzy wyszli na boisko dźwigneli presję. Od wtorku rozpoczynamy przygotowania do meczu z Olimpią Elbląg. Meczu bardzo trudnego, bo jest to taka rewelacja rozgrywek – dodaje trener Kafarski.

Proudly made by