Do następnego meczu pozostało

Tomasz Mikołajczak przedłużył kontrakt z Chojniczanką

Wszyscy długo oczekiwali tej wiadomości i w końcu stało się. Tomasz Mikołajczak zostanie z nami na kolejny sezon! Nowa umowa z ulubieńcem całej żółto-biało-czerwonej społeczności, została podpisana na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

 

Tomasz Mikołajczak rozegrał w Chojniczance już 10 sezonów. Łącznie jest to 297 oficjalnych meczów w koszulce Chluby Grodu Tura w których to zdobył 73 gole.
Mikołajczak już dawno zapisał się złotymi zgłoskami na klubowych kartach historii. Miał udział we wszystkich największych sukcesach naszego klubu – pierwszym awansie do 1 Ligi, zajęciu przez Chlubę Grodu Tura trzeciego miejsca na zapleczu Ekstraklasy czy trzykrotnym awansie do ćwierćfinału Pucharu Polski. W ubiegłym sezonie znacznie przyczynił się do powrotu Chojniczanki do rozgrywek 1 Ligi, grając w 31 ligowych meczach i strzelając 10 goli. W takich meczach jak z Motorem Lublin czy Lechem II Poznań, były to gole na wagę cennych trzech punktów. Jak dotąd żaden zawodnik w historii Chojniczanki nie może pochwalić się taką liczbą meczów i goli dla naszego zespołu na poziomie ogólnopolskim.

– Stało się to, co musiało się stać, Tomasz zostaje z nami na kolejny, jedenasty już sezon. Obie strony od samego początku rozmów chciały osiągnąć porozumienie więc nie mogło się to skończyć inaczej jak happy endem. Tomasz, po naszym poprzednim nieudanym sezonie w 1 Lidze, ma z pewnością jeszcze coś do udowodnienia i liczę bardzo, że poprowadzi nasz zespół do kolejnych sukcesów – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Związek Chojniczanki i Tomasza Mikołajczaka rozpoczął się w lipcu 2012 roku. Debiut miał miejsce 15 sierpnia w spotkaniu 2. kolejki 2. Ligi z ROW Rybnik (pojawił się na boisku w 79 minucie zmieniając Krystiana Pieczarę).

Na pierwszego gola czekał miesiąc. 19 września w meczu 8. kolejki z Ruchem Zdzieszowice zdobył bramkę na 1:0. Wtedy grając jeszcze z numerem 15.

I tak w kolejnych sezonach (już z numerem 17 na plecach) rosła liczba meczów i goli Tomasza Mikołajczaka. Dzisiaj jesteśmy przy kolejnej barierze 300 spotkań, która powinna zostać przekroczona już niebawem.Tomek, dziękujemy za te 10 lat i życzymy jeszcze wielu udanych występów dla Chojniczanki!


 

Proudly made by