Do następnego meczu pozostało

Tomasz Mikołajczak: To dobry prognostyk na nowy sezon

Pomeczowy komentarz autora pierwszej bramki dla Chojniczanki w sezonie 2021/22 – Tomasza Mikołajczaka.

Muszę przyznać, że Wigry zaczęły ten mecz lepiej od nas. Stwarzali sobie więcej sytuacji i mieliśmy trochę szczęścia jak przy tej sytuacji z poprzeczką. Jeden ze strzałów fajnie obronił Kamil Broda i można powiedzieć, że przetrwaliśmy ten napór gospodarzy. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy zaczęliśmy przejmować inicjatywę i już do samego końca mecz toczył się pod nasze dyktando. Nie przypominam sobie w Chojniczance takiego meczu wyjazdowego, po którym wygrywamy w takim stosunku. Taki rezultat to dobry prognostyk na nowy sezon. Oby tak dalej – komentuje Tomasz Mikołajczak.

Tomasz Mikołajczak w 38 minucie spotkania otworzył wynik meczu wykorzystując zagranie Kamila Mazka – Chyba w żadnym z sezonów w których grałem w Chojniczance nie zdobyłem bramki w meczu inauguracyjnym. Była to ważna bramka, bo dała nam prowadzenie do przerwy. Dzięki temu w drugiej połowie było nam łatwiej i mogliśmy się cofnąć i czekać na kontry – twierdzi Mikołajczak.

Dla Chojniczanki było to pierwsze zwycięstwo w Suwałkach od 1 października 2017 roku. Nasz zespół wygrał wtedy 2:0. Przez prawie cztery lata żółto-biało-czerwoni nie wywieźli z Suwalszczyzny kompletu punktu – W Suwałkach zawsze ciężko nam się grało. Wszystkie zwycięstwa, które odnosiliśmy były po naprawdę ciężkich bojach. Ostatnie mecze na Wigrach kończyły się remisami. To na pewno jest dla nas trudny teren i takie zwycięstwo cieszy podwójnie – podsumowuje zawodnik Chojniczanki.

Proudly made by