Do następnego meczu pozostało

Trzecia wygrana z rzędu! Znicz – Chojniczanka 0:2

Piłkarze Chojniczanki odnieśli trzecią wygraną z rzędu! Chluba Grodu Tura pokonała Znicza Pruszków 2:0 po bramkach Szymona Skrzypczaka i Adama Ryczkowskiego z rzutu karnego.


Samo spotkanie mogło się jednak nie rozpocząć tak idealnie dla żółto-biało-czerwonych. W siódmej minucie meczu po stałym fragmencie gry piłkę głową trącił zawodnika Znicza, a ta odbiła się od poprzeczki. Skuteczniejsza pod bramka była za to Chojniczanka, która wykorzystała swoją pierwszą dobrą sytuację w tym spotkaniu. Prawą stroną popędził Mateusz Klichowicz. Wkręcając w ziemię defensora gospodarzy zagrał do Szymona Skrzypczaka, a ten z kilku metrów pokonał Piotra Misztala. Była to dziewiąta bramka naszego snajpera w tym sezonie eWinner 2 Ligi, a dla Klichowicza już jedenasta asysta. Minutę później Klichowicz sam mógł zdobyć bramkę, ale nieznacznie się pomylił po strzale z lewej strony boiska. Kolejne minuty pierwszej połowy nie obfitowały w nadmiar sytuacji. Dużo było gry w środku pola oraz niedokładnych zagrań.

Druga połowa zaczęła się od stuprocentowej sytuacji Znicza. Mariusz Gabrych znalazł się przed praktycznie pustą bramką i z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarze szukali wyrównującego gola i rozpoczęli bardzo wysoko, ale po kilku minutach kontrolę nad meczem zaczęła przejmować Chojniczanka. Podopieczni trenera Adama Noconia przenosili grę na połowę pruszkowian. Drugi gol padł jednak z rzutu karnego wywalczonego po kontrze. Znowu jednym z bohaterów akcji był Mateusz Klichowicz, który pędząc lewą stroną boiska był nie do zatrzymania i wpadając w pole karne został nieprzepisowo powstrzymany przez gracza Znicza. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Adam Ryczkowski. W końcówce spotkania strzał Olafa Nowaka obronił Piotr Misztal, a Robert Ziętarski uderzył obok bramki.

22. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: ZNICZ PRUSZKÓW – CHOJNICZANKA 0:2 (0:1)
0:1 – Szymon Skrzypczak (13′)
0:2 – Adam Ryczkowski (69′ – z rzutu karnego)

ZNICZ: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 3. Maciej Wichtowski, 18. Martin Baran, 8. Mateusz Grudziński – 7. Krystian Tabara (61, 19. Gabor Grabowski), 6. Krystian Pomorski (61, 9. Maciej Firlej), 14. Szymon Kaliniec (46, 10. Maciej Machalski), 21. Lukáš Hrnčiar, 17. Martin Janco (45, 20. Owé Bonyanga) – 24. Mariusz Gabrych.

CHOJNICZANKA: 1. Paweł Sokół – 90. Jan Mudra, 3. Marcin Grolik, 38. Martin Klabník, 77. Michał Sacharuk – 91. Mateusz Klichowicz (79, 11. Olaf Nowak), 9. Robert Ziętarski, 4. Paweł Czajkowski (46, 10. Maciej Kona), 17. Tomasz Mikołajczak (78, 13. Artur Golański), 97. Adam Ryczkowski – 30. Szymon Skrzypczak (73, 7. Artur Pląskowski).

żółta kartka: Grudziński.
sędziował: Marek Śliwa (Kielce)

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by